Recenze: Pospěš si a medituj

12.09.2023

Najít si chvilku klidu pro sebe a získat vyrovnanou mysl, je snem snad každého z nás. Jak toho však v dnešní hektické době dosáhnout? Kde získat čas na celkové zklidnění, když toho musíme každý den tolik stihnout? Jak zařadit meditaci do už tak přeplněného denního programu? To vše a ještě mnohem víc se dozvíte v knize Pospěš si a medituj, kterou vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE roku 2014.

Autor publikace David Michie, kterého můžete znát i z úžasné bestselerové série Dalajlamova kočka (recenze ZDE, Umění příst, Síla meditace, Čtyři tlapky duchovního úspěchu, Probuď v sobě kotě), Pes Jejího Veličenstva a jeho mise, Duše našich mazlíčků a Kouzelník ze Lhasy. Nás tentokrát provede tajuplným světem meditace. Ukáže nám, jaké přínosy může mít meditace na naše tělo i duševní zdraví a naučí nás základní informace i nejrůznější techniky. Dále nám vysvětlí, jak řešit různorodé problémy a v neposlední řadě se s námi podělí i o způsob, jakým se meditace stane nedílnou součástí našeho života.

Titul je psaný nesmírně čtivou, hravou a poměrně i zábavnou formou. Ocenila jsem, že je dílo cílené spíše pro západního čtenáře, který s meditací začíná. Ačkoliv se jedná spíše o odbornou publikace, velice snadno se čte, vše je v ní hezky a srozumitelně vysvětleno a řádky nám tak doslova plynou před očima.

Publikace má rozhodně skvělý potenciál změnit náš život, ale pouhé přečtení k tomu bohužel stačit nebude. Je k tomu třeba meditaci také pravidelně a trpělivě praktikovat. Autor nám k tomu však poskytuje skvělý návod i s velkou dávkou podpory a motivace.

Líbilo se mi v kapitole - Jak meditovat - závěrečné shrnutí, které nám vše hezký připomene. všechny informace tak máme pro případ potřeby hezky ucelené a můžeme se k nim kdykoli rychle vrátit.

Velkým plusem je i značné množství vědecky dolezených přínosů, jenž nás může perfektně motivovat k pravidelnému praktikování. Navíc mnoho z nich je nesmírně zajímavých a můžeme se tak dozvědět, že kromě lepšího zvládání stresu si díky meditaci můžeme vytvořit i třeba lepší imunitu, prevenci proti rakovině či zpomalit stárnutí.

Osobně jsem se nechala autorem inspirovat a s pomocí jeho jednoduchého návodu začala meditaci praktikovat a musím říct, že to stojí za to. 

Knihu bych doporučila všem, kteří chtějí vnést do svého života více harmonie.

Děkuji nakladatelství Synergie Publishing SE za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit zde.

Autor: Zdeňka Kudová

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky