Recenze: Dalajlamova kočka

08.01.2019

Asi každý tvor na celém světě řeší dvě základní otázky života: jak být šťastný a jak se vyhnout veškerému utrpení. Stejným problémem se zabývá i malé himalájské koťátko, kterému osud přivede do cesty Jeho Svátost dalajlamu. V knize Dalajlamova kočka, kterou vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE roku 2013, se kromě okouzlujícího příběhu dočtete, jak se nenechat ovládat emocemi, jak přistupovat ke každodenním problémům i jak si zachovat bdělou mysl.

Autor publikace David Michie, kterého můžete znát z jeho dalších skvělých knih - například z titulů Pes Jejího Veličenstva a jeho mise - (recenzi ZDE) nebo Duše našich mazlíčků (recenze ZDE), vypráví příběh opuštěného koťátka, které zachrání před jistou smrtí samotný dalajlama. Jeska neboli Jeho Svátost kočka si užívá mírumilovného života v blízkosti Jeho Svátosti dalajlámy a učí se od něho mnohé moudrosti. Když trošku povyroste, vydá se prozkoumávat okolní svět. Při těchto výletech zažije mnoho kočičích dobrodružství i problémů, se kterými se bude muset vypořádat.

Ve svém díle se s námi spisovatel podělí zábavnou formou o životní moudrost a zároveň nás seznámí s buddhismem. Nemusíte se však bát nudných pouček či otravné příručky. Vše se odehrává nenásilnou a velmi příjemnou formou celého příběhu. Román je psán velmi čtivým a zábavným stylem v ich-formě.

Velice jsem ocenila veškeré moudrosti ukryté v této publikaci. Každá z nich je překrásnou perlou, která si zaslouží naši pozornost. Osobně jsem díky tomuto titulu zažila mnoho tzn. aha momentů, ze kterých jsem si odnesla velmi cenné ponaučení.

Moc se mi také líbil pohled na svět kočičíma očima, který autor perfektně ztvárnil. Bravurně zde popisuje nejrůznější kočičí zvyky i instinkty. Díky nim je čtenář naprosto pohlcen dějem a má pocit, jakoby právě prožíval to, co kočičí hrdinka.

Vítaným zpestřením je samozřejmě i spisovatelův humor, který nás knihou provází. Sama musím přiznat, že mi byl hodně blízky.

Velkým plusem jsou i pasáže, které dovolují nahlédnout čtenáři do života samotného dalajlámy i ostatních mnichu žijících v Jokhangu.

Za povšimnutí určitě stojí i krásná obálka titulu, kterou ztvárnila Amy Rose Grigoriou. Její něžný vzhled se k dílu skvěle hodí a zároveň navozuje pocit klidného a odpočinkového čtení.

Knihu bych určitě doporučila milovníkům koček i lidem, kteří chtějí změnit svůj život k lepšímu nebo si jen chtějí přečíst milý příběh, který je pohladí po duši.

Děkuji nakladatelství Synergie Publishing SE za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit zde.

Autor: Zdeňka Kudová

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky