Recenze: Pes Jejího Veličenstva a jeho mise

10.01.2019

Hledáte smysl života, pocit naplnění či stav skutečného štěstí? Pak je kniha Pes Jejího Veličenstva a jeho mise pro vás tou pravou. Vydejte se tedy společně s malým štěnětem Nelsonem za britskou královnou a naslouchejte její velké moudrosti. Titul vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE roku 2017.

Autor díla David Michie, kterého můžete znát z jeho dalších skvělých knih - například z titulu Duše našich mazlíčků (recenze ZDE) nebo bestseleru Dalajlamova kočka (recenze ZDE), vypráví příběh o malém štěněti corgiho, kterého chtějí jeho bezohlední majitele nemilosrdně utratit kvůli převislému uchu. Náhodou se o tom doslechne britská královna, která nebohého pejska zachrání. A tak se malý Nelson ocitne na zámku ve Windsoru, kde se společně s dalšími dvěma královskými psy stává svědkem mnoha setkání s významnými lidmi a zároveň se učí vydávat ze sebe jen to nejlepší.

Publikace je psána lehkým, čtivým a humorným stylem v ich-formě. V textu jsou obsaženy mnohá životní moudra, která jsou nenásilnou formou zakomponovány do příběhu a občas nás nutí ke krátkému zamyšlení. Celý děj tak na čtenáře působí milým a uvolněným dojmem.

Velmi se mi líbilo, jak autor ztvárnil psí pohled na svět. Musím přiznat, že jsem se v některých pasážích opravdu dobře pobavila při různých nehodách, které se Nelsonovi stanou. Mnohokrát jsem v něm spatřila svého vlastního psa a díky tomu, jsem si ho zamilovala ještě o něco víc.

Z vlastní zkušenosti musím říct, že jsem měla na začátku publikace tendence srovnávat příběh o Nelsnovi s Jeskou (Dalajlamova kočka). Je zde totiž mnoho podobností. Například v obou příbězích je hlavní hrdina na začátku vyprávění zachráněn před téměř jistou smrtí, oba se dostávají mezi významné osobnosti a oba naslouchají životním moudrům. Přesto nedoporučuji, aby jste se těmito shodami příliš zabývali. Oba tituly mají totiž svoje vlastní kouzlo a půvab, který je dělá jedinečnými.

Nevšedním zpestření díla je možnost nahlédnou do soukromí a každodenního chodu celé královské rodiny.

Vyzdvihnout bych také chtěla obálku publikace, kterou graficky upravila Margot Hutton. Myslím, že skvěle doplňuje celkovou atmosféru díla a skvěle se k němu hodí.

Knihu bych doporučila všem lidem, kteří se zabývají osobním rozvojem i všem milovníkům psů.

Děkuji nakladatelství Synergie Publishing SE za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit zde.

Autor: Zdeňka Kudová

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky