Recenze: Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu

12.10.2020

Přemýšleli jste někdy o tom, jací doopravdy jste či jaká je vaše skutečná přirozenost? Častokrát se při pohledu na sebe, zbytečně zaměřujeme na nedůležité věci a to hlavní poté snadno přehlédneme. Pokud nám však někdo nastaví pomyslné zrcadlo, získáme nenahraditelnou příležitost, spatřit naše skutečné vnitřní vědomí v celé své kráse. Právě s tím nám může skvěle pomoci kniha Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu, kterou vydalo nakladatelství Synergie roku 2020

Ve čtvrtém díle úspěšné série Dalajlamova kočka nás její hlavní hrdinka Jeska provede čtyřmi základními pilíři tibetského buddhismu. Přiblíží nám pocit hlubokého klidu a důvěry, který vyvolává pouhá přítomnost Jeho Svátosti. Dále nám také ukáže blahodárný vliv aplikované tibetské moudrosti v praxi.

Publikace je volným pokračováním třetího dílu Dalajlamova kočka a síla meditace, druhého dílu Dalajlamova kočka a umění příst či prvního dílu Dalajlamova kočka, jejímž autorem je David Michie, kterého můžete znát z jeho dalších skvělých knih - například z titulů Pes Jejího Veličenstva a jeho mise nebo Duše našich mazlíčků.

Velice jsem ocenila autorovu snahu přiblížit laikům buddhismus a práci s myslí. Líbilo se mi také, jak spisovatel pomocí jednoduchého příběhu pomalu provádí své čtenáře tímto nelehkým tématem a na nejrůznějších situacích nám vše ukazuje v praxi.

Osobně se mě nesmírně zaujalo, že je titul věnovaný přímo čtenáři. Jeska k němu pravidelně promlouvá a oslovuje ho, takže čtenář snadno získá pocit, že mluví přímo k němu.

Velkým plusem je určitě i velké množství moudrých myšlenek, kterými dílo takřka přetéká. Díky nim tak poměrně snadno poodhalíte pravou podstatu své mysli.

Dle mého názoru je tento díl série psaný s poněkud větší vážností něž tomu bylo u předchozích titulů, což samozřejmě publikaci nijak na kvalitě neubírá. Naopak si díky tomu můžeme lépe uvědomit, že v rukou držíme dílo, jenž nám může pomoci najít náš vnitřní klid a tak nám i změnit život.

Značnou výhodou je také fakt, že titul můžeme číst bez předchozího pročtení předchozích dílů. Tím se však připravíme o mnoho cenných myšlenek i kvalitní čtenářský zážitek.

Knihu bych doporučila všem lidem, kteří se zajímají o osobní rozvoj. 

Děkuji nakladatelství Synergie Publishing SE za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit zde.

Autor: Zdeňka Kudová