Recenze: Dalajlamova kočka a umění příst

13.09.2020

Přemýšleli jste někdy, proč kočky předou? Říká se, že tak dávají najevo svou spokojenost, ale je tomu skutečně tak? Co všechno se za tímto magickým zvukem ukrývá a jaká je skutečná příčina štěstí? Právě těmito otázkami se zabývá Jeska (Její Svátost Kočka), která žije se samotným Dalajlámou, v knize Dalajlamova kočka a umění příst. Publikaci vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE roku 2014.

Ještě předtím než Dalajlama opustí Namgjal, aby mohl odjet na své přednáškové turné po Americe, uloží své kočce nesnadný úkol - zjistit pravou příčinu štěstí a prozkoumat umění příst. Jeska během svého průzkumu zažije mnoho dobrodružství. Mimo jiné také objeví nebezpečí sebestřednosti, uvědomí si pomíjivost života a postaví se strachu ze smrti. Navíc se zde dozvíme i návod na štěstí a zjistíme, co se stalo s koťaty Její Svátosti Kočky.

Tato publikace je volným pokračováním prvního dílu celé série Dalajlamova kočka, jejímž autorem je David Michie, kterého můžete znát z jeho dalších skvělých knih - například z titulů Pes Jejího Veličenstva a jeho mise - (recenzi ZDE) nebo Duše našich mazlíčků (recenze ZDE. Celé dílo je nesmírně čtivé a obsahuje mnoho zajímavých i velmi moudrých informací.

Ocenila jsem také občasné připomenutí některých událostí z prvního dílu. Čtenáři, jenž nečetli první díl či jej četli už před časem, tak nemusejí mít strach, že by se v příběhu neorientovali.

Velice se mi líbilo, jak nám spisovatel, na pozadí příjemného a oddychového příběhu, sděluje mnoho moudrých myšlenek, které nás nejen vedou k zamyšlení, ale také nám mohou pomoci změnit náš život.

Osobně musím přiznat, že jsem se během čtení této publikace častokrát zastavovala, abych se zamyslela a vstřebala pozoruhodné myšlenky, které jsem si právě přečetla.

"I předtím jsem byla spokojená, teď jsem si ale uvědomila, že každý den, kdy jsme zdraví a svobodní, pro nás představuje příležitost, kdy můžeme vytvářet podmínky pro šťastnější budoucnost." str. 105

Zaujalo mě také, jak hlavní vypravěč příběhu (Dalajlamova kočka) častokrát oslovuje samotného čtenáře. Díky tomu tak snadno získáme dojem, že Jeska mluví přímo k nám.

I přestože nás autor v publikaci seznamuje s buddhismem a jeho základy, určitě nás nijak nenutí k praktikování této víry. Naopak nám ukazuje, jak pomocí některých technik lze dosáhnout požadovaného zklidnění mysli.

Knihu rozhodně doporučuji nejen všem milovníkům koček, ale také lidem, kteří se zajímají o duchovní rozvoj.

Děkuji nakladatelství Synergie Publishing SE za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit zde.

Autor: Zdeňka Kudová

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky