Recenze: Dalajlamova kočka a síla meditace

08.10.2020

Najít svůj vnitřní klid a žít životem bdělé pozornosti je snem mnoha z nás. Právě tyto dva pilíře nám mnohou nesmírně usnadnit cestu k pravému štěstí. Jak jich však dosáhnout a překonat mnohá úskalí na cestě k cíli? Právě tímto tématem se zabývá i Jeska - hlavní hrdinka knihy Dalajlamova kočka a síla meditace. Publikaci vydalo nakladatelství Synergie roku 2016.

Jeska (Její Svátost Kočka) se i ve třetím díle úspěšné série Dalajlamova kočka rozhodne zapracovat na svém osobním rozvoji. Nyní ji však čeká nelehký úkol - naučit se meditovat. S pomocí svých přátel příjme Dalajlamovu meditační výzvu k 10 minutám pravidelného procvičování meditace denně. Podaří se jí nakonec meditaci naučit? Jak se změní její život?  Dokáže pravidelným cvičením zmírnit dnes téměř všudypřítomný stres? A co mohou mít společného s meditací blechy? To vše a mnohem víc se dozvíte po přečtení tohoto díla.

Publikace je volným pokračováním druhého dílu Dalajlamova kočka a umění příst či prvního dílu Dalajlamova kočka, jejímž autorem je David Michie, kterého můžete znát z jeho dalších skvělých knih - například z titulů Pes Jejího Veličenstva a jeho mise nebo Duše našich mazlíčků.

Celé dílo je psané nesmírně čtivou a chytlavou formou. Velmi se mi líbilo, že obsahuje mnoho zajímavých i velmi moudrých informací, jenž nám mohou skvěle pomoci s naším osobním rozvojem a mají velký potenciál změnit nám život.

Velice praktické mi přišlo i nenápadné uvedení do děje, kdy je občas připomenuto několik zásadních okamžiků z předchozích dílů. Čtenář se tak lépe zorientuje a vžije do celého příběhu.

Osobně jsem ocenila důmyslnost autora, který na příběhu s poměrně jednoduchou dějovou linii vysvětluje hluboké myšlenky. Díky tomu si můžeme lépe představit o čem spisovatel právě mluví a všemu tak mnohem lépe porozumět.

Stejně jako u předchozích dílů mě zaujalo nenásilné představení buddhismu a poměrně časté oslovení čtenáře, které nás neustále nutí udržovat svou pozornost stále v přítomné dějové linii.

Velkým plusem tohoto titulu je dle mého názoru konečné shrnutí meditačních pokynů podle Její Svátosti Kočky a CD, jenž vás provede meditačními technikami.

Osobně bych tuto knihu doporučila všem lidem, kteří se zajímají o osobní rozvoj.  

Děkuji nakladatelství Synergie Publishing SE za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit zde.

Autor: Zdeňka Kudová