Recenze: 25 gramů štěstí

17.03.2021

Jak vám maličký ježek může změnit život

Asi každý z nás zažije alespoň jednou pocit, že mu v jeho životě něco chybí. Své o tom ví i veterinář Massimo Vacchetta, který se rozhodl sdílet svůj příběh v knize 25 gramů štěstí. Publikaci vydalo Nakladatelství KAZDA roku 2019.

Autor a zároveň hlavní postava příběhu Massimo Vacchetta, který sepsala Antonella Tomaselli, povídá svým čtenářům autobiografický příběh ze svého života. Vyprávění začíná tím, že do jeho stereotypem opředených dnů, vstoupí opuštěné ježčí mládě s váhou 25 gramů. Okamžitě se jej ujme a začne se o něj starat jako o malé dítě. Právě jeho úzký vztah se zachráněným ježkem mu pomůže naplnit jeho sen a založit tak záchranou stanici pro ježky. Jeho život tím získá zcela nový smysl.

Spisovatele můžete také znát z volného pokračování Srdce pro ježky (recenzi naleznete ZDE).

Titul je psaný čtivou a lehkou formou. Stránky nám lehce plynou jedna za druhou. Snadno tak získáme pocit, že autor vypráví příběh přímo nám.

Sama musím přiznat, že je místy čtení poměrně dojemné a občas mi ukápla i nějaká slza, ale celkově působí titul jako krásné pohlazení po duši.

Ocenila jsem i poměrně velké množství zajímavých informací, které nás mohou poučit o světě ježků.

Zaujala mě i fotografická příloha, jenž je součástí díla. Čtenář tak může na vlastní oči vidět popisované ježky i běžný chod stanice.

Osobně si myslím, že je publikace unikátní právě svým specifickým a zcela nevšedním tématem. Dle mého názoru má určitě skvělý potenciál přiblížit svět ježků mnoha lidem.

Knihu bych doporučila všem milovníkům přírody a zvířat.

Děkuji Nakladatelství KAZDA za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Autor: Zdeňka Kudová