Recenze: Srdce pro ježky

17.03.2021

Příběh malé učitelky, která dodala odvahu žít

Život je život a snažit se jej zachránit se vyplatí v každé situaci. Přesně to stejné si myslí i autor autobiografické knihy Srdce pro ježky, kterou vydalo Nakladatelství KAZDA roku 2020.

Autor publikace Massimo Vacchetta je veterinární lékař, který se rozhodl vyprávět svým čtenářům další zážitky ze své záchranné stanice pro ježky. Dozvíme se tak například příběh o ježkovi, jenž se narodil bez zadních nohou či malém pacientovi s traumatickým poraněním mozku. Spisovatel nás tentokrát zavede i více do svého soukromí a poodhalí i mnohé okamžiky ze svého života.

Titul je volným pokračováním prvního dílu 25 gramů štěstí (recenze ZDE). Pokud se vám tato kniha prozatím do rukou nedostala, nezoufejte. Jednotlivé publikace na sebe nenavazují.

Stejně tak jako předchozí díl je i tato publikace velice čtivá a snadno nám pomůže uniknout z reality. Všechny příběhy jednotlivých ježků jsou velmi pozoruhodné a nenechají nás se od díla odtrhnout.

Zaujalo mě i důmyslné rozdělení příběhu do 25 krátkých kapitol, které nám poskytují mnohem lepší orientaci a celkovou přehlednost díla.

Velmi se mi líbila i fotografická příloha, která stejně jako v prvním díle, je skvělým doplňkem titulu.

Dle mého názoru je celý příběh nesmírně příjemný a dokáže nám poskytnout naději v lidskost. Určitě patří k dílům, k nimž se někdy zase ráda vrátím.

Velkým plusem je i několik cenných a praktických rad na konci publikace, jenž nám radí, jak se zachovat v případě nalezení ježka v nesnázích.

Knihu bych doporučila všem milovníkům přírody, především ježků.

Děkuji Nakladatelství KAZDA za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Autor: Zdeňka Kudová