Recenze: Zvěrolékař z Yorkshiru

11.01.2021

Práce zvěrolékaře může být bezesporu nesmírně zajímavá i náročná. Případy se šťastným i nešťastným konce jsou ve veterinární ordinaci na denním pořádku. Své o tom ví i autor Julian Norton, který se ve své knize Zvěrolékař z Yorkshiru, dělí se svými čtenáři o každodenní zážitky ze svého života. Publikaci vydalo nakladatelství Alpress roku 2020.

Autor titulu Julian Norton, kterého můžete znát ze známého televizního seriálu Veterinář z Yorkshiru, vypráví svým čtenářům svůj příběh od začátku svých studií, přes své začátečnické chyby až po natáčení úspěšného seriálu. Sdílí s námi nejrůznější veselé i smutné příhody ze své smíšené praxe i o osobní zážitky ze svého života.

Publikace je psaná milým a velmi čtivým stylem. Stránky vám tak doslova plynou před očima a příběh vás lehce vtáhne do děje.

Velmi se mi líbilo, že se s námi spisovatel dělí o své úspěchy a nebojí se zveřejnit i své chyby či neúspěch. Dává nám tak najevo, že každý občas chybuje a nesmí to nikdy vzdát.

Osobně mě životní příběh Juliana Nortona nesmírně zaujal a cením si i jeho odvahy sdílet s námi i tragickou událost, jenž zažil při výstupu na Matterhorn.

Hodně mě zaujalo i vyprávění o některých zvířecích onemocnění, jako je například nechvalně známá BSE neboli nemoc šílených krav či slintavka.

Jedinou chybou, kterou mohu dílu vytknout, je nepřesné označení stránek v obsahu, které se zpravidla o jednu až dvě strany liší. Bohužel tento nedostatek může čtenáři značně ztížit orientaci v díle.

Knihu bych rozhodně doporučila všem milovníkům zvířat, kteří si chtějí přečíst oddechové veterinární příběhy o léčbě malých i hospodářských zvířat.

Děkuji nakladatelství Alpress za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Autor: Zdeňka Kudová