Recenze: Zálesáctví pro celou rodinu

02.02.2022

Společně do přírody

Umět si poradit za všech okolností, je jednou ze základních zásad správných zálesáků, která se v životě zcela jistě neztratí. Více se o těchto dovednostech dozvíme v knize Zálesáctví pro celou rodinu, kterou vydalo Nakladatelství KAZDA, s.r.o. roku 2021.

Autor Martin Gebhardt pozve své čtenáře na cestu plnou dobrodružství a zábavy. Poradí nám, co všechno budeme k dobrodružné výpravě do divočiny potřebovat, kdy je nejvhodnější čas vyrazit i jak nejlépe zvolit vhodné místo pro založení tábora. Dozvíme se mnoho zajímavých informací o celém ekosystému lesa, naučíme se orientovat podle slunce, vyřezat si svůj vlastní dřevěný nůž a v neposlední řadě nám ukáže, jak si uvařit něco dobrého k snědku.

Příručka je psaná přehledným a čtivým stylem, který umožňuje čtenářům velmi snadnou orientaci v celém díle.

Velmi se mi líbilo poměrně velké množství nejrůznějších návodů na zálesácké aktivity. Všechny byly jednoduše popsány a vysvětleny krok za krokem.

Osobně musím říct, že se mi téma tohoto titulu nesmírně zamlouvá a přijde mi jako skvělý nápad pro zpestření rodinných chvil či výletů. Díky tomu, že je dílo určené pro děti od 6 let a jejich rodiče je dle mého názoru skvělou a zároveň i poučnou zábavou pro celou rodinu. Jedná se určitě o perfektní společnou aktivitu, která bude děti bavit, přiblíží je přírodě a zároveň je trošičku odtrhne od takřka všudypřítomných moderních technologií.

Knihu bych rozhodně doporučila všem rodičům, kteří si se svými dětmi chtějí užít spoustu zábavy v přírodě a získat tak mnoho nezapomenutelných vzpomínek.

Děkuji nakladatelství KAZDA za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Autor: Zdeňka Kudová

Vytvořte si webové stránky zdarma!