Recenze: Tantra

19.01.2019

Cesta ke skryté vnitřní síle a opravdové slasti

Tantra v mnoha lidech vyvolává spíše stud a červeň v jejich tvářích. Většina z nás ji má totiž spojenou pouze se sexem. Málokdo však ví, že toto dávné umění může pomoci člověku žít naplno, najít svou vnitřní sílu, vnitřní klid a docílit dokonalého souznění. Kniha Tantra - Cesta ke skryté vnitřní síle a opravdové slasti vám ukáže, jak můžete změnit svůj život k lepšímu. Publikaci vydalo nakladatelství Alpress.

Autor díla Guillermo Ferrara pečlivě rozdělil titul do jedenácti hlavních částí, ve kterých nás postupně seznámí s pradávným tajemstvím Tantry. Nejdříve nám vysvětlí odkud se toto umění vzalo a jak v sobě můžeme probudit svou vnitřní sílu. Poté nám bude vyprávět o mocné energii, čakrách a ukáže nám, jak s nimi můžeme pracovat. Dále nám poví o slastném tajemství sexu, kámasútře i o kouzlu sexuálního rituálu maithuny. Představí nám tantrické tance, jógu pro páry, tantrickou výživu i různá cvičení s energiemi. Nakonec nás zasvětí do tajů meditace a tantrických rituálů.

Kniha je psána velmi zajímavým a poučným stylem. Dozvíte se z ní mnoho překvapivých informací a prožijete i několik tak zvaných aha momentů.

Velmi si cením odvahy autora, který je v publikaci mnohokrát vyobrazen. Osobně si myslím, že spisovatel dobře ví o čem píše a snaží se to ze všech svých sil uplatnit i v osobním životě.

Velkým plusem je určitě jednoduché vysvětlení všech cvičení i poloh, které titul obsahuje. Skvělým pomocníkem jsou určitě i názorné obrázky, které návody doplňují. Díky nim si čtenář může lépe představit, jak má daný postup provést.

Jedinou drobnost co bych dílu vytkla je zvláštní oslovování obou pohlaví. Místo klasického názvu - muž a žena - spisovatel občas používá pojmenování bohů Šiva a Šaktí, kteří jsou s tantrou hluboce spojeni. Musím přiznat, že mně chvilku trvalo než jsem si na toto označení zvykla.

Velice mě zaujala kapitola o tantrické stravě. Bylo nesmírně zajímavé číst o vyvážených potravinách podle Jin a Jang, o důležitosti žvýkání i o tzn. vnitřní obezitě.

Velice mě zaujala i pasáž věnovaná meditaci, která je nesmírně pozoruhodná. Naprosto úžasný mi také přišel obrázek, jenž tato část obsahuje (strana 117). Ten se nás doslova ptá "A jakou výmluvu máte Vy?". Pod touto otázkou nám nabízí několik možností a končí větou "Takový je život..."

Knihu bych doporučila všem lidem, kteří chtějí změnit svůj život k lepšímu a pocítit v něm velký příval energie a nekonečné slasti.

Děkuji nakladatelství Alpress za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit zde.

Autor: Zdeňka Kudová

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky