Recenze: Sýkorky milují meduňku

07.09.2023

Jak do zahrady přilákat hmyz, ptáky a další zvířata

V dřívějších dobách žili naši předci v úzkém spojení s přírodou. Využívali její dary, učili se od ní a žili v souladu s ostatními živočichy. Dnešní moderní technologie nás často od tohoto spojení odtrhávají a mnozí z nás na tento výjimečný vztah zapomněli úplně. Jak se však přírodě znovu přiblížit a vnést do naší zahrady kouzlo harmonie, se dozvíme v knize Sýkorky milují meduňku, kterou vydalo Nakladatelství KAZDA, s. r. o. roku 2022.

Autorka titulu Elke Schwarzerová nás provede mystickým světem přírody a poradí nám, jak se k ní můžeme přiblížit i v našich zahradách. Seznámí nás s poměrně velkým množstvím živočichů od maličkých brouků přes ptáky až po veselé veverky. Ukáže nám jejich nejoblíbenější rostliny i stromy a v neposlední řadě nás naučí vytvořit domečky pro nejrůznější zvířata jako jsou škvoři, ježci či třeba netopýři.

Celá publikace je psána nesmírně čtivým a zároveň i poučným stylem. Vše je přehledně rozděleno do jednotlivých kapitol podle toho, na které živočichy se chceme v naší zahradě právě zaměřit.

Velmi se mi líbila funkční obálka díla, jenž v sobě ukrývá hned několik nápadů na zdroje potravy i hnízdiště tvořené volně rostoucími dřevinami pro ptáky či některé druhy rostlin, které si hmyz přímo zamiluje.

Dílo je doslova přeplněné nejrůznějšími přírodními nápady, jenž nám poradí, jak můžeme jednotlivá zvířata k sobě na zahradu přilákat. Navíc obsahuje i nesmírně praktický popis jednotlivých živočichů a rostlin, který nás je skvěle naučí rozpoznat. Velkým plusem jsou i autorčiny osobní rady, jenž nás mohou nesmírně obohatit a my tak z díla můžeme vytěžit úplné maximum.

Osobně jsem si titul velice zamilovala a často se k němu ráda vracím. Ocenila jsem, že se zde autorka věnuje potřebám divokých zvířat, jenž nás v zahradě mohou navštívit. Stejně tak se mi líbily i projekty pro zvířata, jenž si díky jednoduchému návodu můžeme snadno vytvořit.  Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že živočichové připravené ubikace využívají.

Celá publikace je doprovázena mnoha krásnými fotografiemi, které jsou naprosto skvostným doplňkem hodnotného textu.

Knihu bych doporučila všem lidem, kteří chtějí k sobě přilákat kousek divoké přírody a těšit se z ní.

Děkuji Nakladatelství KAZDA za poskytnutí recenzních výtisku.

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Autor: Zdeňka Kudová 


Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky