Recenze: Svět tarotu

27.05.2020

Univerzální příručka k tarotovým kartám

Tarot fascinuje lidstvo už od nepaměti. Stal se oblíbenou hrou i skvělým průvodcem při vykládání budoucnosti. Jak s tímto tajemným nástrojem pracovat a jak postupovat při jeho výkladu se dozvíme v knize Svět tarotu, kterou vydalo nakladatelství Synergie roku 2017.

Autorka publikace Renata Petříčková přehledně rozdělila celé dílo do několika sekcí, ve kterých nás postupně seznámí s tarotem. Poradí nám také, jak si zvolit správné tarotové karty, ukáže nám, jak s nimi správně pracovat a naučí nás i význam velké a malé arkány. Detailně s námi rozebere vliv jednotlivých karet a předvede nám i několik výkladových postupů.

Velmi se mi líbila všestrannost tohoto "návodu", který zle použít na jakýkoli typ tarotových karet.

Ocenila jsem také její stručné, ale velmi přínosné informace. Čtenář se zde dozví čtivou formou vše, co by na začátku práce s tarotem měl vědět. Vše je přitom psáno velice zajímavým a nápaditým stylem, u kterého se rozhodně nudit nebudete.

Velkým plusem určitě je i autorčino vyzývání k samotné práci s kartami a k získání vlastních zkušeností.

Osobně jsem si při četbě této publikace užila mnoho zábavy. Vše jsem si hned poctivě vyzkoušela a už teď se velice těším na svůj další výklad.

Pokud své tarotové karty ještě nevlastníte, nemusíte zoufat. Titul vám nabídne několik tarotových souborů, které si zajisté zamilujete.

Za sebe si určitě myslím, že dílo dokonale splnilo svou úlohu univerzální příručky a průvodce světem tarotu.

Knihu bych doporučila všem, kteří se zajímají o vykládání tarotových karet a zároveň chtějí začít rozvíjet svou fantazii i intuici.  

Děkuji nakladatelství Synergie za poskytnutí recenzního výtisku.

Titul můžete zakoupit ZDE.

Autor: Zdeňka Kudová

Vytvořte si webové stránky zdarma!