Recenze: Radost

07.09.2023

O objevování lehkosti

Bez radosti by byl náš život nesmírně nudný, fádní a naprosto bez šťávy. Právě radost dělá z našeho života něco výjimečného a díky ní jsme šťastní. Vydejte se na tajuplnou výpravu do hlubin radosti a poznejte ji  ze všech úhlů. Knihu Radost - O objevování lehkosti vydalo Nakladatelství KAZDA, s. r. o. roku 2023.

Autorka Angela Köckritzová nám pomůže zmapovat neznámou krajinu radosti. Pomůže nám se zamyslet nad tímto krásným pocitem a ukáže nám, jak se z něho může stát náš celoživotní partner, kterého už nikdy neopustíme.

Publikace je psána lehkou a velmi čtivou formou, která nás přímo vybízí, abychom se na chvilku zastavili, odpočinuli si a začali přemýšlet nad radostí v našem životě.

Osobně mě nemírně zaujal autorčin nápad sepsat si své životní radosti. Titul jsem přijala jako výzvu k sepsání svých osobních potěšení a musím dát spisovatelce za pravdu, že se poté začnou tyto příjemné pocity objevovat takřka na každém našem kroku. Titul tak získává téměř až terapeutický účinek a díky pravidelnému vyhledávání jednotlivých radostí se nám začne život měnit k nepoznání.

Nesmírně se mi líbilo, jak autorka dokáže vidět potěšení i v úplně maličkých a na první pohled zcela obyčejných věcech, jenž běžně přehlížíme, jako například v hezkém pozdravu či čaji. Myslím si, že nás toto dílo může mnohému naučit a častokrát nám i otevřít oči, abychom zjistili, že ke spokojenému životu nepotřebujeme drahou dovolenou či luxusní automobil (samozřejmě nic proti nim), ale že nám ke štěstí může postačit hezký večer a klidné pozorování hvězd.

Knihu bych doporučila všem lidem, kteří chtějí do svého života přivolat více radosti.

Děkuji Nakladatelství KAZDA za poskytnutí recenzních výtisku.

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Autor: Zdeňka Kudová

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky