Recenze: Probuďte svou spící sílu

25.09.2023

Jednoduchý návod, jak dokonale ovládat své finance, emoce i zdraví

V dnešní uspěchané době často své životy spíše přežíváme než prožíváme. Častokrát se upínáme k myšlence, že pocit štěstí se dostaví až ...  až budu mít nové auto, až dokončím tento úkol, až pojedu na dovolenou, až budu mít více peněz nebo až najdu svou vysněnou lásku. Kniha Probuďte svou spící sílu nám pomůže uvědomit si, že jsme to jen a pouze my kdo právě teď rozhodujeme o tom, jak budeme žít náš život a jak se v něm budeme cítit. Publikaci vydalo nakladatelství Alpress, s. r. o. roku 2022.

Autor Anthony Robbins své dílo přehledně rozdělil do čtyř hlavních částí, kterými nás postupně provede. Dozvíme se, jak můžeme změnit naše zafixované modely myšlení, pochopíme sílu myšlenky, seznámíme se s emocemi a naučíme se s nimi pracovat. Dále si ujasníme své skutečné pozitivní i negativní hodnoty, zjistíme jaký vliv na nás mohou mít slova či metafory, projdeme si sedm dní, které zformulují náš život a mnoho dalšího.

Publikace je psána čtivým stylem, který nás snadno vtáhne do svého obsahu. Čtenář tak lehce získá dojem, že sedí s autorem na proti sobě u hrnku dobrého čaje a vede s ním příjemný rozhovor. Velkým plusem je určitě i zvýraznění důležitých pasáží, které je třeba vyzdvihnout. 

Velmi se mi líbilo i mnoho motivujících citátů významných osobností, jenž jsou dílem protkány. Díky nim je náš zážitek z celého textu ozvláštněný.

Pozoruhodným zpestřením titulu jsou i časté příběhy, které spisovatel uvádí. Čtenáři pomáhají se mnohem lépe přiblížit k danému tématu a vše názorně dokreslují. Osobně jsem ocenila, že kromě mnoha dalších osudů se s námi autor dělí i o svůj životní příběh.

Vyzdvihnout si určitě zaslouží i poměrně velké množství jednotlivých praktických cvičení a úkolů, jenž publikace obsahuje. Díky nim se dílo stává naprosto skvělou příručkou poskytující nám úžasnou příležitost změnit náš život. Osobně si myslím, že si zde každý najde to své.

Knihu bych doporučila všem lidem, kteří se zajímají o osobní rozvoj.

Děkuji nakladatelství Alpress za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Autor: Zdeňka Kudová


Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky