Recenze: Přírodní lékárna

06.11.2019

S příchodem podzimu stále přibývá sychravých dnů, teploty pomalu klesají a o nás se stále častěji pokouší nachlazení, chřipky a různé další neduhy. Jak si s nimi poradit tradiční, přírodní cestou nám může pomoci kniha Přírodní lékárna, kterou vydalo nakladatelství Alpress roku 2019.

Autorka publikace Nuria Penalva se rozhodla podělit se svými čtenáři o starobylou moudrost našich předků, kteří dobře věděli, jak využít jednotlivé dary přírody. Dozvíme se zde, jak připravit různé čaje, tinktury, sirupy, masti, oleje či koupele, které nám mohou pomoci při léčení různých neduhů. Naučíme se, jak jednotlivé bylinky sbírat, sušit i využívat. Seznámíme se s jednotlivými rostlinami, zjistíme s čím nám mohou pomoci i na co si dát pozor.

Ocenila jsem přehlednost celého díla. Díky, kterému je pro čtenáře orientace v textu velice snadná.

Publikace obsahuje i přehledný seznam léčebných bylin i nemocí, díky němuž můžeme snadno najít problém, který nás v danou situaci trápí.

Uvítala jsem i trpělivé vysvětlení všech základních pojmů i jasné a stručné návody na přípravu.

Velmi se mi líbilo velké množství různých receptů, jak rostliny využít. Najdeme zde zajímavé návody sloužící k vnitřnímu i vnějšímu použití.

Naprosto nadšená jsem byl ze spracování jednotlivých rostlin, jenž nám o každé bylině prozradí její původ, léčivé účinky, způsob použití, dávkování i nejrůznější zajímavosti.

Úžasnou třešinkou na dortu jsou nádherné fotografie, které titul skvěle doplňují a dodávají mu uklidňující atmosféru.

Knihu bych doporučila všem lidem, kteří se zajímají o přírodní léčitelství a chtějí se dozvědět víc o využívání darů přírody.

Děkuji nakladatelství Alpress za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Autor:Zdeňka Kudová

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky