Recenze: Od delfína ke psovi a zpátky k člověku

02.02.2022

Příručka etické komunikace se zvířaty

Říká se, že pohled do zvířecích očí nám může poodhalit naši vlastní duši. Ať už si to uvědomujeme či nikoli, zvířata jsou pro nás velkými duchovními učiteli. Mohou nám ukázat, jací jsme uvnitř, jak žít přítomným okamžikem i nám pomoci na cestě k sebepoznání. Více se o tomto tématu dozvíme v knize Od delfína ke psovi a zpátky k člověku, kterou vydalo Nakladatelství PLOT roku 2017.

Autorka publikace Gabby Harrisová nás postupně provede tajuplným světem komunikace se zvířaty, který doplní nesmírně zajímavým duchovním přístupem, behavioristickými metodami tréninku i věcným vědeckým postojem. V deseti tematických kapitolách se pomocí praktických cvičení naučíme, jak lépe komunikovat ne jen se zvířaty, jak se oprostit od emocí i jak naplno prožít přítomný okamžik.

Velmi se mi líbilo přehledné zpracování celého díla, které čtenářům zajišťuje snadnou orientaci v jednotlivých kapitolách a celkově tak přispívá k čtivosti titulu. Stejně tak místy ezoterický styl doplněný o odborné pasáže s grafy, poskytují knize zcela nový rozměr.

Velkým plusem je určitě i poměrně velké množství jednoduchých, praktických cvičení, které zapojují čtenáře přímo do akce. Publikace má tak skvělý potencionál nás něco naučit a tím výrazně obohatit náš život.

Nesmírně mě zaujala část, kdy se spisovatelka metaforicky zmiňuje o tématu nastaveného zrcadla, kdy nás zvířata svým nežádoucím chování upozorňují na naše vnitřní problémy.

Ocenila jsem i poměrně velké množství příběhů, které nám názorně ukazují jednotlivé situace.

Za zmíňku určitě stojí i krátký test se základní typologií jednání, jenž nám může být k užitku v jednání s lidmi i zvířaty.

Knihu bych doporučila všem milovníkům zvířat i všem lidem, kteří se zajímají o osobní rozvoj a chtějí se o sobě dozvědět něco víc.

Děkuji Nakladatelství PLOT za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Autor: Zdeňka Kudová

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky