Recenze: Obejmi mě, prosím

27.07.2023

Víte, jakým způsobem prožít ten nejbáječnější den? Pokud ne, táta medvěd s malým medvídkem z pohádkové knihy Obejmi mě, prosím vám ukáží, že tím neskvělejším způsobem je objetí. Publikaci vydalo nakladatelství Host roku 2017.

Spisovatel Przemysław Wechterowicz nás provede kouzelným příběhem o důležitosti srdečného objetí. Ukáže nám, jak pro mnohé obyčejné až někdy i banální gesto, dokáže zcela změnit celý den našim blízkým i nám samotným a poodhalí nám jeho takřka až čarovnou moc.

Celé dílo je psané nesmírně milým a čtivým stylem, který do děje vtáhne děti i dospělé. Po dějové stránce je titul sice poněkud jednoduchý, ale obsahuje velké poselství, jenž nás nabádá nemyslet pouze sám na sebe a snažit se zpříjemnit den i ostatním. Samotný příběh nás zcela pohltí a my velmi snadno zapomeneme na každodenní starosti i negativní myšlenky. S lehkostí se necháme unášet na poklidné vlně krásného dobrodružství a na krátký okamžik se zase staneme malými dětmi, které chtějí vědět, jak pohádka dopadne.

Osobně se mi publikace nesmírně líbila. Velice mě zaujala pestrost jednotlivých povah zvířátek, které hlavní postavy v příběhu potkávají a nesoudí je. Děti tak mohou pozorovat celou škálu nejrůznějších vlastností i charakterů. Každého navíc přijímají takového, jaký je a snaží se mu objetím zlepšit jeho den. Oba medvídci nás tak učí, že stačí i velice málo a můžeme změnit alespoň malý kousek světa k lepšímu. Titul tak v sobě  ukrývá opravdu velkou moudrost, poučení a inspiraci pro děti i dospělé.

Naprostou třešničkou na dortu jsou nádherné ilustrace Emilie Dziubakové, jenž nás dílem provázejí a perfektně jej doplňují. Překrásné obrázky naprosto uchvátí i ty nejmenší čtenáře, kteří si je budou během čtení se zájmem prohlížet.

Pohádku bych rozhodně doporučila všem dětem i jejich rodičům, kteří si chtějí vychutnat krásné společné chvíle u milého příběhu zakončeného hřejivým objetím.

Děkuji nakladatelství Host za poskytnutí recenzního výtisku.

Publikaci můžete zakoupit ZDE.

Autor: Zdeňka Kudová

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky