Recenze: O spaní před spaním

27.07.2023

Pozoruhodná fakta o spánku

Proč vlastně spíme? Co to jsou sny? Kdo spí nejdéle ze všech zvířat na světě? Jak zní zvuk nejhlasitějšího chrápání a jakou postel měl Tutanchamon? To vše a mnohem víc, se dozvíte v knize O spaní před spaním, kterou vydalo nakladatelství Host roku 2021.

Autorka díla Sally Symesová spolu s Jackie McCannovou, Rachel Valentineovou a Jen Arenaovou nás postupně provede tajuplným světem spánku a vším co s ním souvisí. Podrobně prozkoumáme spánek lidský i ten zvířecí, zjistíme proč se střídá den a noc či roční období a v neposlední době se zaměří i na planety, hvězdy a souhvězdí.

Titul je psaný zábavnou, poučnou a čtivou formou, která zaujme děti i mnohé dospělé. Obsahuje opravdu velké množství pozoruhodných informací, zajímavostí a rekordů, jenž se tohoto tématu dotýkají. Vše je jednoduše vysvětleno, aby tomu snadno porozumněli i malí čtenáři, kteří budou zvědavě se svými rodiči prohlížet jednotlivé stránky.

Velmi se mi líbila i hlavní myšlenka, se kterou byla publikace napsána – číst si 5 minut před spaním každý den. Dílo je k tomu perfektně uzpůsobeno a krátké texty jednotlivých kapitol nás k tomu přímo vybízejí. Je to tak nádherná příležitost ke společně strávenému času s velice pozoruhodným titulem, který nás může skvěle obohatit.

Osobně mě nesmírně zaujaly nejrůznější zajímavosti ze světa zvířat, například pozoruhodná informace o slonu africkém jako o  nejmenším spáči mezi zvířaty, kterému stačí pouhé 2 hodiny spánku denně či o umění některých mrožů zavěsit se tesáky při spánku do ledové kry.

Velkým plusem jsou také překrásné ilustrace, které nás dílem doprovázejí a pomáhají nám i dětem si vše mnohem lépe představit. Jejich bohaté zastoupení je pro nás vítaným zpestřením, jenž si děti naprosto zamilují.

Knihu bych doporučila všem dětem a jejich rodičům, kteří chtějí vědět více informací o spánku a všech jeho tajemstvích.

Děkuji nakladatelství Host za poskytnutí recenzního výtisku.

Publikaci můžete zakoupit ZDE.

Autor: Zdeňka Kudová

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky