Recenze: Naučte se správně dýchat

20.09.2023

Metoda dýchání založená na vědeckých poznatcích. Nejen pro fanoušky WIMA HOFA

Dech patří mezi činnosti našeho těla, které děláme zcela automaticky a častokrát si je ani neuvědomujeme. Pokud však jednoho dne dýchat přestaneme, náš život tím skončí. Jak může dech ovlivnit náš život, naše duševní i fyzické rozpoložení či jak nám může pomoci hospodařit s naší energií, to vše a mnohem víc se dozvíme v knize Naučte se správně dýchat, kterou vydalo Nakladatelství JOTA, s. r. o. roku 2022.

Autor publikace Yvan Cam nás seznámí s dechem a vysvětlí nám, proč je dobré se o něj zajímat. Provede nás tajemstvím umění správného dýchání a ukáže nám i několik jeho technik. Popíše nám, jaký vliv může mít špatné dýchání na naše tělo i mysl, představí nám kyslík a vysvětlí nám, jak správné dýchání může celkově zlepšit naše zdraví, zuby i celý náš život.

Dílo je psané lehkou a čtivou formou. Přestože se jedná spíše o odborný text, spisovatel vše hezky a srozumitelně vysvětluje, takže tématu porozumí i úplný začátečník. Odkazuje zde také na nejrůznější objevy a studie, což titul dělá pro čtenáře ještě zajímavějším a zároveň jej pozdvihuje na mnohem vyšší úroveň.

Ocenila jsem, že se s námi autor dělí také o své vlastní zkušenosti, zážitky a svůj vlastní úhel pohledu. Díky tomu je dílo mnohem více autentické a poskytuje nám tak zcela nový rozměr.

Velkým plusem je určitě i poměrně značné množství praktických cvičení, jenž jsou v titulu obsaženy. Právě díky nim si vše můžeme na vlastní plíce vyzkoušet a získat tak osobní neocenitelný prožitek. Velice mě zaujalo například cvičení pohyb v souladu s nádechem a výdechem nebo cvičení 4-7-8.

Osobně si myslím, že je publikace skvělým nástrojem ke změně našeho dýchání a možná i celého našeho života. Autor nám poskytuje mnoho argumentů a motivace, abychom se nad tímto tématem zamysleli a začali se mu více věnovat.

Knihu bych doporučila všem lidem, kteří se chtějí ve svém životě lépe nadechnout.

Děkuji KNIHCENTRUM.CZ za poskytnutí recenzního výtisku.

Publikaci můžete zakoupit ZDE.

Autor: Zdeňka Kudová

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky