Recenze: Konečně mám koně

13.03.2019

Průvodce splněným snem a péčí o vašeho koňského společníka

Asi každá malá holčička sní o krásném koni s nádherně lesklou srstí a volně vlající hřívou. Bohužel jen některým se jejich přání vyplní. Ostatní rostou dál a svůj sen odloží do  zapomnění. V dospělosti si na něho občas vzpomenou, ale zní tak bláhově, že se ho nikdy neodváží uskutečnit. Kniha Konečně mám koně nás učí, že není nikdy pozdě na to uskutečnit si své sny. Publikaci vydalo nakladatelství Synergie roku2017.

Autorka Melinda Folse rozdělila své dílo do čtrnácti přehledných kapitol, v nichž nám postupně pomůže rozhodnout, zda je pro nás kůň opravdu to pravé. Dále nás naučí, jak proměnit svůj dětský sen v realitu, jak se o koně dobře postarat a ukáže, nám co všechno budeme k péči o něj potřebovat a jak se vypořádatse strachem. Nakonec nás seznámí se základy koňské komunikace a zvládáním nejrůznějších překážek.

Velmi se mi líbí realistický pohled autorky na danou věc. Ona sama přiznává svým čtenářům, že splnit si svůj sen stojí mnoho odvahy i úsilí a zdůrazňuje, že to stojí nakonec za to. Díky jejímu životnímu příběhu, který v díle najdeme, názorně uvidíme, že je zcela normální mít strach a obavy při plnění jakéhokoli snu.


Velkým plusem je určitě pečlivá propracovanost celého titulu. Veškeré finance, odkazy i propočty jsou přepočteny a přizpůsobeny českému trhu a potřebám českého chovatele. Díky tomu si tak můžeme poměrně snadno vytvořit reálnou představu o nákladech, ustájení, výcviku či zvyklostech veterinářů. Velice užitečné jsou i odkazy, které nás odkazují na veterinární kliniky u nás či užitečné informace o koních.

Osobně si myslím, že by si titul měl přečíst naprosto každý, kdo uvažuje o pořízení si vlastního koně. Dílo je skvělou a čtivou příručkou, ve kterém nalezneme všechny důležité informace.

Velice jsem také ocenila část publikace, která se zabývá duchovní podstatou. V té nás autorka učí, jak najít sama sebe, jak si do života přivést více radosti, sebevědomí i intuici. Titul obsahuje i několik cvičení, které nám pomohou s osobním rozvojem a splněním jakéhokoli snu.

Dílo je určený především ženám ve středním věku, ale myslím si, že si na své v něm přijde opravdu každý.

Knihu bych doporučila naprosto každému, kdo si chce pořídit koně, koně už vlastní a nebo si chce splnit jakýkoli sen.

Děkuji nakladatelství Synergie za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Autor: Zdeňka Kudová


Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky