Šamanka Amarhea odvádí duše zemřelých! - Časopis Aha! Pro ženy č. 7

20.02.2018

V civilním životě se jmenuje Zdeňka Ocelíková, jinak ale používá duchovní jméno Amarhea. Věnuje se celé řadě ezoterických disciplín, od Reiki přes astroporadenství až po vyhledávání geopatogenních zón, očišťování čaker, energetických těl a prostor od negativních energií. Je šamankou, léčitelkou a také průvodkyní lidských duší, které dokáže po smrti odvést do Světla. V rozhovoru prozradila, jak můžeme očistit sebe i svůj životní prostor sami a kdy už je nutné zavolat pomoc.

Dnešní uspěchaná doba se negativními energiemi doslova hemží. Můžeme očistit i sami sebe od negativní energie?

"Určitě ano. Lidem s normálními hygienickými návyky a zdravou psychikou k energetické očistě postačí sprcha, procházka v přírodě nebo nějaký koníček, který zlepšuje náladu. Negativní energie v naší auře jsou totiž většinou naše vlastní negativní myšlenky a emoce. Pokud je někdo například drogově závislý nebo alkoholik, negativní energie se na něho lepí jako vosy na bonbón. V takovém případě je třeba závislost léčit, aby bylo dosaženo trvalých výsledků. Jen výjimečně se stane, že se zbloudilá duše přivtělí ke zdravému normálnímu člověku. I s tím se dá něco udělat a duši odvést pryč. Tyto případy jsou ale dost vzácné..."

Zvládneme sami zbavit negativních energií i svůj byt nebo dům? A kdy už je třeba přizvat pomoc?

"Záleží na tom, o jaký prostor a negativní energie se jedná. Spousta negativních energií vyprchá postupem času sama, prostě se rozpustí. Jestliže se v domě cítíme dobře, pravidelně uklízíme a větráme, nemusíme ho energeticky čistit. V případě, že negativní energie přetrvává, můžeme pověsit na zdi obrázky svatých či velkých duchovních mistrů. Dále můžeme rozestavit do prostoru čisticí znaky, zapálit vonné tyčinky (velmi účinný je například kouř ze šalvěje), pomodlit se za čistý prostor nebo postavit do rohů místnosti misky se solí. To vše lze použít i jako prevenci. Pomáhají i drahé kameny, solné lampy a zapálené svíčky. Pokud je někde dlouhodobě tak úporná negativní energie, že toto všechno nestačí, protože tam například někdo umřel tragickou smrtí, je potřeba prostor vyčistit jiným, razantnějším způsobem azavolat někoho, kdo se tím delší dobu zabývá."

Lze se čištění prostor naučit?

"Způsob, jakým já čistím prostory, se nedá naučit. Je to vrozená schopnost vnímat energie a umět na ně příslušným způsobem reagovat. Je to otázka mojí senzibility a schopnosti tyto energie odvádět."

Léčitelé se obvykle očišťují po každé práci s klienty. Způsoby jsou různé. Jaký preferujete vy? A můžeme je používat i my, obyčejní lidé?

"Pokud se jedná o léčitele, kteří často pracují s energiemi, musí se samozřejmě čistit po každém klientovi. Očistu lze provádět mentálně, vodou, kouřem z vonné tyčinky nebo si očistit ruce nad plamenem svíčky. Tyto rituály může zajisté provádět každý, nejen léčitel. Jedna z neúčinnějších metod pročištění a udržení vlastní energie je pravidelná meditace na klidném místě. Já osobně provádím energetickou očistu především pomocí mentální představy energetické sprchy, která procházející celým mým tělem vně i uvnitř. Také si hned po práci umyji ruce pod tekoucí studenou vodou. A pravidelně denně cvičím Atma Kriya Yogu, která čistí čakry a energetická těla."

Negativní energii v domě může způsobit i duch někoho zemřelého. Vy se prý zabýváte i odváděním zemřelých duší. Jaké s tím máte zkušenosti?

"S poltergeistem jsem se ještě nesetkala, tak o tom hovořit nemohu. Pak jsou duchové, kteří nejsou zlí. O nich ani nemusíme vědět, že s námi v domě žijí, protože neškodí. Mohou nám třeba i pomáhat. Jsou ale duchové, kteří nemají dobré úmysly. Ty můžeme nějak negativně pociťovat. Těžko posoudit, jaký rozdíl lidé vnímají mezi tím, kdy je v domě přítomen duch, a tím, kdy se v místě válejí těžké energie. Duchové mohou zmizet, když si necháme dům vysvětit nebo pozveme nějakého odborníka na čištění prostor a odvádění duchů. Existují odborníci, kteří dokonce mají přístroje na detekování duší. Ten já nemám a nepoužívám. Ale ne každý takový odborník, který má tento přístroj, umí ducha i odvést. Někdy to je hodně těžké... Přítomnost něčí duše ve vašem domě můžete poznat například tak, že máte pocit, že tam někdo je, i když tam fyzicky nikdo není. Dále vám mohou padat obrazy ze zdi, můžete slyšet různé zvuky (například bouchání či cvakání) nebo se vám mohou samy zavírat či otevírat dveře. Mít ducha doma je ale vzácnost. Většina duší odejde tam, kam odejít má."

Vzpomenete si na nějaký případ, kdy jste musela ducha odvést?

"Jednou ke mně do poradny přišla mladá atraktivní žena. Říkala, že je úspěšná podnikatelka a že vždycky byla odvážná a plná života, ničeho se nebála a šla i do rizika. Pak jí umřela maminka, která byla její pravý opak. Všeho se obávala, byla ustrašená a bála se i jako zdravá smrtelné nemoci, na kterou nakonec umřela. Tato žena se po smrti své maminky stala také ustrašenou, bála se i chodit do schodů, bála se smrtelných nemocí, neměla odvahu chodit do práce a byla úplně bez energie. Zjistila jsem, že má přivtělenou duši své matky, a ta ji ovlivňuje i v jejím myšlení. Té ženě jsem to však neřekla, abych ji ještě více nevystrašila. Duši jsem jednoduše během chvilky odvedla do Světla. Paní se velice ulevilo a moc mi děkovala. Řekla, že se okamžitě po té, co vstala z masážního lehátka, cítí jako znovuzrozená a doslova řekla, že se zase cítí být ve své optimistické kůži. Neptala se, jak jsem to udělala, tak jsem nic nevysvětlovala. Paní si zřejmě myslela, že jsem ji vyléčila, protože ke mně přišla jako k léčitelce a terapeutce. Já jsem však pouze odvedla přivtělenou duši její maminky."

Je třeba se duchů nebo negativních energií bát?

"Ne. Většinu negativních energií produkujeme sami svými vlastními myšlenkami. Už jen strachem z negativního produkujeme emoci a ta nás znečišťuje sama o sobě. Strach je negativní energie, kterou vysíláme do prostoru, stejně jako vztek a podobně. I existence duchů je často smyšlenka. Zhmotníme si nesmysl svým vlastním strachem, i když třeba ani neexistuje tím, že vidíme nebo vnímáme něco, co neexistuje, a pak tomu třeba uvěříme. To je pak zamotaný kolotoč. Mějte pozitivní myšlenky a nic vám nehrozí. Všechno zlé od vás poběží pryč - svou veselostí to budete odpuzovat. A pokud se náhodou setkáte se zlým duchem, což je opravdu vzácné, tak do míst, kde se zdržuje, buď nechoďte, anebo je nechte vyčistit odborně."

Autor: Zdeňka Kudová

Foto: Zdeňka Ocelíková, pixabay.com