Recenze: Zvěrolékař v akci

23.10.2021

Úsměvné příběhy čtyřnohých pacientů

Práce veterinárního lékaře nemusí být vždy jen nudná rutina či naopak procházka růžovým sadem. Své o tom ví i autor knihy Zvěrolékař v akci, který se s námi podělí o pozoruhodné zážitky ze své každodenní praxe. Publikaci vydalo nakladatelství Alpress, s. r. o. roku 2019.

Autor titulu Julian Norton, kterého můžete znát ze známého televizního seriálu Veterinář z Yorkshiru či jeho druhé knihy Zvěrolékař z Yorkshiru (recenze ZDE), nám ve svém díle poodhalí slasti i strasti ze svého povolání. Celé své vyprávění navíc přehledně rozdělil podle čtyř ročních období od zimy až do podzimu, což čtenářů skvěle usnadní orientaci v textu a navodí příjemnou atmosféru.

Velmi se mi líbil nesmírně čtivý styl, který autor při psaní používá. Směle by se dal přirovnat k proslulému Jamesi Herriotovi v novém kabátě. Při čtení jsem se skvěle bavila a navíc jsem se dozvěděla i několik zajímavostí ze světa zvířat. Pozoruhodné také bylo, že se spisovatel snaží čtenářům detailně přiblížit řešení jednotlivých případů včetně laboratorních i veterinárních rozborů.

Zaujalo mě také, že je v díle reálně líčena každodenní práce zvěrolékaře s nadhledem a humorem. Všechny příběhy byly poutavé, měly jiskru a četly se takřka sami.

Vyzdvihnout si určitě zaslouží i krásné fotografie, které jsou součástí díla. Dle mého názoru text skvěle doplňují a zároveň nám poskytují mnohem lepší možnost, jak si lépe představit alespoň některé z hrdinů jednotlivých historek.

Osobně musím přiznat, že jsem si čtení této publikace velice užila a občas se i skvěle pobavila. Dle mého názoru je titul skvělým oddechovým čtením, jenž se perfektně hodí pro dlouhé sychravé večery.

Knihu bych rozhodně doporučila všem milovníkům zvířat a oddechového čtení.

Děkuji nakladatelství Alpress za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Autor: Zdeňka Kudová

Vytvořte si webové stránky zdarma!