Recenze: Živoucí kruh

15.05.2019

Návrat do cyklického času

V pradávných dobách byli lidé zcela spojeni s přírodou. Uměli v ní číst, využívat její dary ke své nezbytné potřebě a čerpat z ní její nekonečné moudrosti. Její krásu a velkolepost pak oslavovali pomocí nejrůznějších svátků, rituálů a obřadů. Zjistili, že mnohé věci se ve stejnou dobu opakují a tak se s jejich pomocí začali podle nich řídit. Díky dnešní moderní technice lidé na toto prastaré umění pozapomněli a stali se tak oběťmi neustálého spěchu a chaosu, který nyní vládne světu. Díky knize Živoucí kruh - Návrat do cyklického času si můžeme tuto dávnou moudrost znovu připomenout. Publikaci vydalo nakladatelství Synergie roku 2013.

Autor díla Jan Bílý rozdělil titul na osm hlavních částí, ve kterých nás postupně seznámí s cyklickým časem, kruhem roku, lunou, konceptem čtyř duší a dalším. Naučí nás správně vnímat vliv měsíčních fází, vysvětlí nám význam prastarých pohanských svátků a ukáže nám moc světla.

Velmi se mi líbilo, jak je zde poměrně těžké téma zpracováno čtivou formou, s nadhledem a lehkostí.

Osobně musím přiznat, že díky této publikaci jsem zažila mnoho tzn. aha momentů, které mi změnily můj dosavadní pohled na svět.

Velkým plusem jsou určitě poměrně jednoduché návody na různé rituály, které titul nesmírně obohacují.

Knihu bych doporučila všem lidem, kteří se zajímají o souznění s přírodou, duchovno a rituály.

Děkuji nakladatelství Synergie za poskytnutí recenzního výtisku.

Publikaci můžete zakoupit zde.

Autor: Zdeňka Kudová