Recenze: Vztahy bez stížností

04.12.2020

Život každého z nás je tvořen mnoha vztahy. Ať už to jsou vztahy rodinné, přátelské, partnerské, pracovní či krátkodobé vztahy s cestujícími v autobuse, všechny společně utvářejí náš svět. Jak však získat pouze zdravé a naplňující spojení mezi lidmi bez zbytečných hádek, pocitů zklamání a prázdnoty, se dozvíte v knize Vztahy bez stížností. Publikaci vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE roku 2018.

Autor Will Bowen, kterého můžete znát z jeho předchozí úspěšné knihy Svět bez stížností (viz recenze), se ve svém díle zabývá nejrůznějšími podobami vztahů. Naučí nás, jak správně řešit konflikty, nespokojenost či jak spolu správně komunikovat. Ukáže nám, jak v druhých najít především jejich pozitivní vlastnosti a zaměřovat se na věci, kterých si na nich vážíme než na jejich nedostatky. Pomůže nám vidět svět z jejich úhlu pohledu a pochopit, proč v dané chvíli člověk nereagoval dle našich představ.

Velmi se mi líbilo mnoho zajímavých cvičení, jenž naleznete na konci každé kapitoly a někdy i v průběhu čtení. Díky nim můžeme vše lépe pochopit, mnohé si uvědomit a zapojit se do toho, co se právě učíme.

Ocenila jsem i šedivé rámečky, které nás knihou provázejí a vyzdvihují důležité myšlenky či citace.

Velkým plusem je i poměrně velké množství nejrůznějších příběhu, jenž s námi spisovatel sdílí. Právě na jejich příkladu můžeme názorně vidět, o čem právě mluví, vše lépe pochopit a vstřebat.

Celkově je publikace psaná velice čtivým a poutavým stylem. Stránky vám budou lehce plynou jedna za druhou a vy budete chtít vědět, co se dozvíte dál.

Naprosto senzační je i obálka díla, kterou vytvořila Lucie Ernestová. K titulu se perfektně hodí a skvěle jej doplňuje.

Tato kniha má skvělý potencionál naprosto změnit váš svět, pokud ji k tomu ovšem dáte možnost. Doporučila bych ji tedy naprosto všem.

Děkuji nakladatelství Synergie Publishing SE za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit zde.

Autor: Zdeňka Kudová