Recenze: Vlk – Pes – Člověk

02.02.2022

Příběh tisíciletého vztahu

Vlci se stali obětí lidské představivosti, mýtů i pohádek. Už od dětství slyšíme vyprávění o zlém vlkovi, který sfoukl prasátkům domeček, snědl babičku či kůzlátka. V mnoha zemích byli tyto "krvelačné bestie" dokonce vyhubeni avšak přemýšleli jste někdy o tom, proč se právě z nich vyvinul nejlepší přítel člověka? Právě o tom a o mnoha dalších zajímavostech se dočteme v knize Vlk - Pes - Člověk, kterou vydalo Nakladatelství KAZDA s.r.o. roku 2021.

Autor titulu Kurt Kotrschal prakticky rozdělil své dílo do devíti hlavních částí, které se následně dělí na menší podkapitoly. Dozvíme se zde mnoho zajímavých informací o vlčím životě, jejich chování i o jejich vzájemném vztahu s lidmi. Nahlédneme pod tajuplnou pokličku historického, materiálního i spirituálního vztahu člověka a vlka a v neposlední řadě zjistíme, jak se od sebe psi a vlci liší.

Titul je psaný poměrně čtivou formou, i když místy se nám některé pasáže mohou zdát poněkud nudnějšími. Velké množství pozoruhodných a mnohdy až překvapivých informací však tento drobný handicap hravě strčí do kapsy.

Velmi se mi líbily i poznámky pod čarou, které nám v jednoduchosti vysvětlují některé neznámé pojmy a poskytují tak čtenářům mnohem lepší porozumění.

Vítaným zpestřením celé publikace bylo i poměrně velké množství krásných fotografií, které dílo perfektně doplňují.

Velkým plusem je určitě i seznam doporučené literatury a webových stránek, jenž nám umožňují se tomuto tématu dále věnovat i po přečtení titulu.

Osobně bych chtěla určitě vyzdvihnout autorovo nadšení pro toto téma a celkový nápad zaměřit se právě na něj. Přečtení této publikace pro mě mělo velký přínos a určitě bych ji doporučila všem milovníkům přírody, zvířat, psů a samozřejmě vlků.

Děkuji nakladatelství KAZDA za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Autor: Zdeňka Kudová  

Vytvořte si webové stránky zdarma!