Recenze: Věnce a přírodní dekorace

02.11.2018

Příroda je mocná čarodějka. Často nás okouzlí velkou spoustou barev, krásných materiálů i netradičních tvarů. Kniha Věnce a přírodní dekorace - přírodou inspirovaná aranžmá z čerstvých i sušených květin a rostlin nám ukáže, jak se z nich můžeme radovat po celý rok i v prostředí našich domovů. Publikaci vydalo nakladatelství Metafora roku 2018.

Autorky díla Katie Smyth a Terri Chandler důmyslně rozdělily titul na pět částí. V úvodní pasáži seznámí své čtenáře s potřebnými pomůckami pro tvorbu věnců. Poté vám představí několik základních informací, které skvěle využijete při výrobě různých dekorací. Dále se kniha dělí dle druhu používaného materiálu na čerstvé květiny, z přírody a suché květiny. Publikaci na konec uzavírá speciální úsek zaměřený především na sváteční věnce.

Dle mého názoru, pojaly spisovatelky celé dílo poněkud netradičním stylem, který má ukázat lidem věnce ve zcela jiném světle než jsme zvyklí. Naleznete zde více než dvacet krásných návodů na různé vázané dekorace, které se hodí pro mnoho příležitostí. V případě, že však hledáte pouze inspiraci na klasické adventní věnce, budete titulem zklamaní. Takovou výzdobu v této knize nenajdete, ale určitě vás potěší nevšední borovicový věnec o velikosti jednoho metru, který můžete použít místo vánočního stromečku. 

Osobně jsem velmi ocenila jednoduchost a praktičnost všech návodů, které v publikaci nalezneme. Díky detailnímu vysvětlení všech popisů, zvládne umění vazby i úplný začátečník. Každý postup navíc obsahuje i tipy, které nám radí, jak vše ještě více vylepšit.

Velmi se mi líbily nevšední nápady na přírodní dekorace, které mohou perfektně vylepšit váš byt, například girlanda na zrcadlo či magický závěs z měsíčnice roční.

Za povšimnutí určitě stojí také různorodost přírodních materiálů, které spisovatelky při své tvorbě využívají. Pro své výtvory používají místní květiny (jako je například šípek či vlčí mák), cizokrajné rostliny (například olivovník) nebo různé materiály (kupříkladu větvičky nalezené v parku).

Velkým plusem jsou překrásné fotografie Kristin Perersové, které nás provádějí celým dílem.

Knihu bych určitě doporučila všem kreativním lidem, kteří milují přírodu a přírodní materiály. 

Děkuji KNIHCENTRUM.CZ za poskytnutí recenzního výtisku a krásnou záložku.

Knihu můžete zakoupit zde.

Autor: Zdeňka Kudová