Recenze: Velká kniha rituálů

16.06.2022

Jak objevit kouzlo starodávných tradic, které nám pomohou úspěšně přejít z jedné životní etapy do druhé? Jak lépe pochopit své životní poslání či jak se vrátit sami k sobě? To vše a ještě mnohem víc se dozvíte v díle Velká kniha rituálů, kterou vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE roku 2022.

Autorka titulu Judita Peschlová nás ve své knize provede tajuplným světem rituálů a pomůže nám je lépe začlenit do našeho života. Vysvětlí nám, co přesně je rituál, jaké jsou jeho typy i jaké jsou jeho hlavní části. Naučí nás, jak funguje otevírání a zavírání rituálu, popíše nám, jak probíhají v různých tradicích a poradí nám, jak se správně na jednotlivé rituály připravit.

Publikace je psaná velice čtivě a je také všestranná. Lze ji přečíst jako celek i si v ní jen tak listovat a přečíst si pouze pasáže, jenž nás v daném okamžiku nejvíce zajímají.

Velice jsem ocenila poměrně velké množství nejrůznějších rituálů a podrobných návodů na ně. Všechny postupy jsou přehledně a jednoduše popsány, takže je dle mého názoru dokáže provést i naprostý laik.

Velmi se mi líbila i myšlenka celkového propojení se sebou i přírodou právě pomocí jednotlivých rituálů. Navíc díky jejich praktikování můžeme do svého života přivést více tajemství a magie.

Velkým plusem pro mě byly i rituály kola roku, které se zaměřují na významné svátky jednotlivých ročních období. Za zmínku určitě stojí i ženské rituály, jenž nám skvěle pomáhají přijmout velké životní změny i se mnohem lépe napojit na vnitřní ženu v nás. Jejich praktikování je podle mě skvělou technikou při práci na sobě i na osobním rozvoji. Sama jsem si je velmi užila a mohu je vřele doporučit.

Příjemné jsou i zdařilé ilustrace od Inky Delevové, které nás titulem provázejí a skvěle jej doplňují.

Knihu bych doporučila všem lidem, kteří do svého života chtějí přivést trošku magie či se lépe propojit se svým vnitřním světem.

Děkuji nakladatelství Synergie za poskytnutí recenzních publikací.

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Autor: Zdeňka Kudová


Vytvořte si webové stránky zdarma!