Recenze: Tao koně - Cesta ženy k uzdravení a transformaci

22.10.2018

Vztah člověk a koně trvá po mnoho let. Jejich rychlost, sílu i poslušnost využívali lidé k nejrůznějším činnostem. V dnešní době se tento vztah poněkud změnil. Lidé se na své čtyřnohé partnery už nedívají pouze jako na objekt určený k přepravě či k tahání těžkých břemen. Vidí je jako moudré a věrné bytosti, které mají téměř nadpřirozenou schopnost uzdravovat a probouzet v lidech intuici či další skryté vlohy. Touto magickou a prozatím ne zcela probádanou stránkou tohoto vzájemného soužití se zabývá kniha Tao koně - Cesta ženy k uzdravení a transformaci, kterou vydalo nakladatelství Synergie roku 2014.

Autorka Linda Kohanov rozdělila své dílo do tří částí - Poslání, Léčivé vody, Poselství a význam, kde se postupně snaží seznámit své čtenáře se vší, co nás koně mohou naučit. V publikaci prozkoumává vazby mezi člověkem a jeho zvířetem, poukazuje na duchovní principy, které provázejí toto významné spojení a ukazuje na jejich mystickou schopnost stát se našimi duchovními učiteli.

Spisovatelka se se svými čtenáři dělí o svůj životní příběh, který se titulem postupně prolíná. Její vlastní zkušenosti i autentické vzpomínky ostatních lidí, kterým koně nějakým způsobem pomohly, jsou nesmírně zajímavou pasáží celého díla.

Dále se zde zabývá hipoterapií i objevováním duchovní podstaty koní, která může lidem pomoci rozvinout šestý smysl, jasnozřivost, pokoru, odvahu, soustředění, pochopení, ale zároveň nám může také nastavit zrcadlo, ve kterém můžeme spatřit své strachy, emocionální zranění i negativní vlastnosti, o kterých mnohdy ani nevíme.

Kniha je psána velmi milým, čtivým a osobitým stylem. Stránky vám tak budou doslova utíkat před očima. Velmi se mi líbilo, že se autorka v textu opírala o své vlastní zážitky, mytologii i vědecké výzkumy, díky čemu se dílo stalo naprosto jedinečným.

Velmi si cením autorčina kladného vztahu ke koním a nadšení, se kterým knihu tvořila. Její zápal pro danou věc je cítit z každé stránky.

Ráda bych ocenila mnoho cenných informací, které jsou zaměřeny na vztah člověka a jeho zvířete. Díky nim si můžeme uvědomit, co v našem soužití můžeme zlepšit a jak důležitou roli v něm hraje naše psychická pohoda.

Za povšimnutí určitě stojí také obálka knihy, která se k publikaci skvěle hodí. Její jemný a klidný nádech navozuje příjemný pocit pohody a dotváří tak úžasnou atmosféru celého titulu.

Velkým plusem je určitě druhý díl publikace S koněm mezi světy - Cesta k rozvíjení intuice, vědomí a síly s pomocí koní (vydalo nakladatelství Synergie roku 2016), na kterou se už moc těším.

Knihu bych určitě doporučila všem milovníkům koní, ale i ostatních zvířat, kteří se chtějí dozvědět něco nového o těchto fascinujících stvoření či vztahu člověka a zvířete.

Děkuji nakladatelství Synergie za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit zde.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky