Recenze: Tantrický sex a menopauza

13.04.2021

Praktiky pro spirituální a sexuální obnovu

Menopauza může být pro některé ženy opravdovým strašákem, který přináší pocit méněcennosti, smutku, nedostatečnosti a konce. Opak je však pravdou. Díky knize Tantrický sex a menopauza zjistíte, že toto období pro vás může být novým začátkem, probuzením, znovu-zažehnutím ženské sexuální energie a mnohem víc. Titul vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE roku 2019.

Autorky publikace Diana Richardson (můžete ji znát z její předchozí úspěšné knihy Tantrický orgasmus pro ženy - viz recenze) a Janet McGeever nám poodhalí tajuplný svět tantry, sebe přijetí i menopauzy. Pomohou nám znovu objevit naši vnitřní ženskou sílu, naučí nás lépe pečovat o své tělo a odkryjí záhadné dary menopauzy. V neposlední řadě nám ukáží, jak můžeme vystoupit z role objeti, kdy neustále čekáme až se muž změní, a následně vstoupit do role tvůrce, kdy změníme sebe i svůj přístup k vnímání svého těla. To vše nám s naši aktivní pomocí, může přinést mnoho možností pro zdokonalení ne jen sexuálního života. Celé dílo je tak citlivým průvodcem celé menopauzy na fyzické, emocionální i spirituální úrovni.

Velmi se mi líbila všestrannost celého titulu, který je určen všem ženám libovolného věku. Ačkoli nám název titulu zdánlivě může tvrdit něco jiného, nalezneme v něm poměrně velké množství zajímavých informací (ať už je menopauza součástí našeho života či ještě nikoli). Sama mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, že i když mě menopauza čeká v prozatím hodně vzdálené budoucnosti, našla jsem zde nespočet pozoruhodných technik i moudrostí, jenž pozitivně ovlivnily můj život. Stejné je to i se sexuální orientací. I přestože se v publikaci autorka zaměřuje primárně na heterosexuálně orientované ženy, na své si zde přijdou i homosexuálové.

Nesmírně jsem také ocenila mnoho praktických cvičení a jednoduchých návodů, které nám mohou skvěle pomoci znovu se propojit se sebe samou a zamilovat se do moudrosti našeho těla. Celý titul má velký potencionál ukázat nám směr, jak zlepšit náš sexuální či partnerský život i vztah k sobě.

Velkým plusem určitě je poskytnutí zcela nového pohledu na menopauzu. Díky němu se u nás může zbořit mnoho zastaralých mýtů ohledně tohoto téma a celé období si tak můžeme naplno užít a vychutnat.

Ocenila jsem i mnoho osobních zkušeností obou autorek, které se dílem prolínají. Perfektně jej doplňují a skvěle nás inspirují. Zaujal mě i originální spirituální přístup k fungování ženského těla, menopauze i sexu.

Knihu bych doporučila naprosto všem ženám s partnerem i bez, které se chtějí dozvědět o svém těle něco víc a tím prohloubit svůj partnerský a sexuální vztah i svou sebelásku.

Děkuji nakladatelství Synergie Publishing SE za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit zde.

Autor: Zdeňka Kudová