Recenze: Shiatsu - teorie a praxe

27.06.2021

Blahodárné účinky shiatsu jsou lidstvu známé po mnoho staletí. O jakou techniku se však jedná, se dozvíte v knize Shiatsu - teorie a praxe, kterou vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE roku 2016.

Autorka Carola Beresford-Cooke nás pozvolně provede záhadným světem shiatsu. Podrobně nás seznámí s touto technikou a ujasní nám jednotlivé rozdíly mezi ní a dalšími odnožemi východní medicíny. Dále nás naučí zákonitosti čchi, poradí nám, jak by o sebe měli terapeuti pečovat a představí nám základní techniky i nástroje. Podrobně nám vysvětlí, co je to zen-shiatsu a jak nás ovlivňují jednotlivé elementy (voda, dřevo, oheň, země, kov). V neposlední řadě doporučí budoucím terapeutům, na co se konkrétně zaměřit u svých klientů.

Velmi se mi líbila snaha autorky přiblížit shiatsu i laikům, ačkoli je dílo určené především pro studenty a praktiky této metody.

Jako laik jsem ocenila i mnoho zajímavých informací, které jsem se dozvěděla o svém těle.

Vyzdvihnout bych také chtěla poměrně obsáhlou přílohu, kde nás spisovatelka seznámí s doporučeným ošetření našich běžných neduhů.

Velkým plusem jsou i mnohé příklady z praxe a názorné fotografie, jenž nám pomáhají vše lépe pochopit.

Velice mě zaujalo i poměrně velké množství praktických návodů na různá protažení.

Osobně si myslím, že by toto dílo nemělo chybět žádnému studentovi této pozoruhodné techniky. Obsahuje mnoho návodů na nejrůznější ošetření a skvěle nám ukazuje, jak vzájemně propojit teorii s praxí. Osobně si myslím, že je celé dílo doslova nadupané nejrůznějšími informacemi o této technice.

Nesmírně praktické jsou i dvě látkové záložky, které jsou součástí titulu.

Přestože je publikace určena hlavně odborné veřejnosti, dle mého názoru v ní i laici objeví mnoho pozoruhodných informací, jenž jim mohou usnadnit život. Vždy je však důležité mít na paměti, že samotné ošetření by měl provádět pouze odborník s praktickými zkušenostmi.

Knihu bych doporučila všem lidem, kteří ze zajímají o své tělo či techniku shiatsu.

Děkuji nakladatelství Synergie Publishing SE za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit zde.

Autor: Zdeňka Kudová

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky