Recenze: S koněm mezi světy - Cesta k rozvíjení intuice, vědomí a síly s pomocí koní

20.11.2018

Koně jsou bezesporu jedny z nejkrásnějších zvířat na světě. Jejich překrásné hřívy, svalnaté nohy i mohutný dusot kopyt, určitě zaujme každého z nás. Jsou to zcela výjimečné bytosti. I přes mnoho let domestikace, si ve svém srdci zachovali trochu své divoké nezkrotnosti, hrdosti i vznešenosti. Ve svém nitru také ukrývají mnohem více moudrosti, pochopení, lásky i souznění, než si vůbec dovedeme představit. Podle jedné staré legendy nám prý koně vidí až na dno duše, jestli je tomu skutečně tak, se můžete dozvědět v knize S koněm mezi světy - Cesta k rozvíjení intuice, vědomí a síly s pomocí koní. Knihu vydalo nakladatelství Synergie roku 2016.

Autorka Linda Kohanov v publikaci volně navazuje na svůj skvělý titul Tao koně (nakladatelství Synergie, 2014). Osobně si myslím, že jsou obě díla velmi zdařilá. Sama ani nedokáži říct, který z nich byl lepší či v čem se mi líbil víc.

V publikace S koněm mezi světy spisovatelka vypráví svým čtenářům svůj osobní příběh i historky z praxe. Mluví ne jen o zkušenostech lidí s koňmi, ale i o zážitcích samotných koní. Píše o hlubokém milostném vztahu zvířat, překrásné mateřské lásce a mnoha dalších tématech. Upozorňuje nás na schopnosti koní, na které jsme pozapomněli a začali je brát jako samozřejmé. Díky tomu máme znovu úžasnou příležitost se od nich naučit mnoho nových věcí, jako například wu wei neboli ztracené umění nicnedělání. Ukazuje nám, jak dokáží koně vycítit emoce jiných tvorů a vysvětluje, jak s jejich pomocí můžeme lépe pracovat na našich vlastních emocí a následně je lépe zpracovat.

Celé dílo mě velmi nadchlo důmyslným propracováním, na kterém je hned na první pohled zjevné, že si na něm dala autorka záležet. Její nadšení pro toto téma, které bylo patrné už v prvním díle Tao koně, je velmi milé. Titul na mě působí velice čtivým, sympatickým a zajímavým dojmem.

Velmi se mi líbilo, jak autorka v titulu popisovala, jak nám koně mohou pomoci uzdravit naši poraněnou duši i mnoho dalších psychických problémů. Už samotný text na nás může mít terapeutický účinek. Navíc je vše podloženo vědeckými poznatky, což publikaci rozhodně přidává na vážnosti.

Kouzlem této publikace je i velké množství velkých moudrostí, které obsahuje. Často jsem se v knize zastavovala a přemýšlela nad hloubkou některých převratných informací, které jsem se právě dozvěděla.

Knihu bych doporučila určitě všem milovníkům koní, ale i jiných zvířat. Zajímavé informace v ní určitě najdou také lidé, kteří se zajímají o terapii s koňmi nebo osobní rozvoj.

Děkuji nakladatelství Synergie za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit zde.

Autor: Zdeňka Kudová