Recenze: Peníze a zákon přitažlivosti

24.04.2019

Karty

Ať už je váš postoj k penězům kladný či záporný, bez peněz se zkrátka neobejde nikdo. Potřebujeme je k přežití, blahobytu i ke svobodě. Jak sice praví jedno známé přísloví - za peníze si štěstí nekoupíš, ale díky nim se ke štěstí můžeme značně přiblížit. Karty Peníze a zákon přitažlivosti vám mohou pomoci přitáhnout si do svého života trochu více peněžní volnosti díky, které budete moci žít svůj život podle vlastních představ.  Karty vydalo nakladatelství Synergie roku 2014.

Esther a Jerry Hicks, které můžete znát například jako autory známé publikace Požádej a je ti dáno - Naučte se zhmotňovat svá přání, vytvořili 60 důmyslně propracovaných inspiračních karet, které jsou určené ke každodennímu použití. Jejich boční strana je pozlacena, což působí velice luxusním dojmem. Ilustrace, které jsou vyobrazeny na jednotlivých listech, jsou umělecky ztvárněny a nutí člověka k zamyšlení. Zadní strana obsahuje výkladový text, který nám sděluje, co nám karty chtějí v daný okamžik sdělit.

Velmi se mi líbilo, že krabička neobsahuje žádný návod a nechává tak prostor naší přirozené intuici při výkladech.

Jedinou vadou na kráse, je špatná první manipulace s novými kartami. Jednotlivé listy jdou od sebe velmi těžce oddělit.

Velkým plusem je určitě jednoduchost celého výkladu, který zvládne opravdu každý. Navíc je každá práce s nimi jedinečná a osobitá.

Velice mě zaujalo, jak autoři kladli častokrát důraz na to, aby si lidé uvědomili, že mají život ve svých vlastních rukou. Osobně si myslím, že je velmi důležité si něco takového uvědomit.

Ve svém popisku karty slibují, že pravidelnou prací s nimi se zlepší vaše finanční situace a získáte pocit absolutní svobody. Zda to opravdu funguje bohužel nevím. Vím jen, že do mého života přišla zcela nová a dobrá příležitost, která mi může změnit život. Zda to bylo díky těmto kartám či nikoli, to už vyzkoušej milý čtenáři sám...

Karty bych doporučila všem lidem, kteří se chtějí zamyslet nad svou finanční situací i nad svým životem.

Děkuji nakladatelství Synergie za poskytnutí recenzního výkladového balíčku.

Karty můžete zakoupit zde.

Autor: Zdeňka Kudová