Recenze: Největší záhady dávných Čech – Magická místa, tajemné bytosti, zázračné jevy

22.11.2018

Dějiny našeho národa jsou opředeny velkou pavučinou nevysvětlitelných záhad, bájí i tajemství. Skrývají mnoho fascinujících příběhů, které nás nutí zamyslet se nad skutečnou realitou. Některé otázky pro nás zůstanou bohužel navždy nezodpovězené, zatímco jiným hádankám lehce přijdeme na kloub. V knize Největší záhady dávných Čech - Magická místa, tajemné bytosti, zázračné jevy objevíme spoustu pozapomenutých lidských osudů, kteří svými životy významně ovlivnili svět, ve kterém nyní žijeme. Publikaci vydalo nakladatelství Alpress roku 2015.

Autor knihy Vladimír Liška představí svým čtenářům historii v poněkud jiném světle. Pokusí se nám racionálním způsobem vysvětlit některé legendy, pověsti i záhady, které naše dějiny obsahují. Díky tomu se dozvíme mnoho zajímavých a překvapujících informací.

Titul obsahuje šestnáct krátkých příběhů. Které jsou rozděleny do stejného počtu kapitol. Díky tomu se může čtenář v publikaci lépe orientovat a snadněji se vracet k oblíbeným pasážím. 

Dílo je psáno velmi čtivým, poutavým a osobitým stylem. Sama musím přiznat, že jsem se od něho nemohla doslova odtrhnout a velmi mě zajímalo, co nového se tentokrát dozvím.

Velmi se mi líbily příběhy, které spisovatel pro své dílo vybral. Mezi mé nejoblíbenější určitě patří Tajemství kouzelnice Kazi - Kazín a Psohlavci - pravda a mýtus - Chodsko.

Ocenila jsem i perfektní propracování celého titulu. Vítaným pozitivem pro mě byly i odkazy na jiné historické knihy či prameny, které přidávají publikaci na vážnosti.

Knihu bych určitě doporučila všem milovníkům historie, záhad a tajemství, kteří se chtějí dozvědět o minulosti skutečnou pravdu.

Děkuji nakladatelství Alpress za poskytnutí recenzního výtisku

Knihu můžete zakoupit zde.

Autor: Zdeňka Kudová