Recenze: Máme to rádi zdravě - Hodně dobré recepty pro celou rodinu

04.10.2018

Říká se, že láska prochází žaludkem. Tento známý fakt znaly už naše prababičky. Přemýšleli jste někdy, co vaší žaludkem skutečně prochází? Kniha Máme to rádi zdravě - Hodně dobré recepty pro celou rodinu nabízí svým čtenářům zdravá a chutná jídla, která vypadají naprosto senzačně. 

Autoři publikace Mgr. Tomáš Kosačík a Ing. Lucie Kosačíková poskytují čtenářům poměrně velké množství snadných, rychlých a chutných receptů. Ty rozdělili do sedmi kategorií podle toho k jakému účelu je dané jídlo určeno, nalezneme zde například snídaně, svačiny, obědy a další. Díky tomuto snadnému rozdělení je pro nás orientace v kuchařském díle hračkou.

V úvodu nás Mgr. Tomáš Kosačík (též známý jako Břicháč Tom) seznámí se svými předchozími tituly a sdělí nám co všechno předcházelo vzniku nové knihy. Dále nám představí některé suroviny a doporučí nám jejich využití.

V díle nalezneme klasická česká jídla v odlehčených variantách i nové recepty plné zeleniny. Žádný z uvedených pokrmů neobsahuje bílou pšeničnou mouku, bílý cukr či droždí. U každého chodu nalezneme také tip, který nám sdělí s čím ho můžeme servírovat či jak ho můžeme vylepšit.

Všechny návody jsou jednoduše popsány a hned na začátku vaření nám napovědí, kolik času nám příprava zabere či kolik porcí z uvedených surovin připravíme.

Velkým plusem je určitě snadná dostupnost jednotlivých potravin, které jsou v díle používány. Osobně jsem velmi ocenila, že se téměř všechny přísady dají koupit v běžném obchodě.

Velmi se mi líbily reálné fotografie jídel, které knihu doplňují.

Publikaci bych doporučila všem začínajícím i pokročilým kuchařům a všem milovníkům jídla.

Děkuji KNIHCENTRUM.CZ za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit zde.

Autor: Zdeňka Kudová