Recenze: Malá duše a Slunce - Hovory s Bohem pro děti

10.05.2018

"Bylo nebylo, žila jednou jedna Malá duše. A tato Malá duše o sobě věděla, že je Světlo, jedno z milionů, trilionů Světel, která dohromady tvoří vesmír.

Jenže naše Malá duše chtěla také prožít jaké to je být Světlem. A Bůh řekl, že chce-li Malá duše vědět, co je Světlo, musí nejprve poznat Tmu. Protože jak bychom poznali co je nahoře bez toho, co je dole, horké, kdyby nebylo studené a rychlé bez pomalého? Malá duše pochopila, že chce-li poznat, čím doopravdy je, musí poznat také pravý opak.

"Je to veliký dar," řekl Bůh, "protože bez něj bys nemohla poznat, jaké věci jsou." A tak se Malá duše vydala na dobrodružnou cestu..."

Malá duše a Slunce je překrásné vyprávění, které potěší ne jen děti, ale i dospělé. Tato působivá pohádka v sobě ukrývá hlubokou pravdu i mnohá poselství. V podtextu nám pomáhá zamyslet se nad tím, kým doopravdy jsme a zároveň nám připomíná naši vlastní jedinečnost. Dále upozorňuje na důležitý fakt, že i když jsme jen jedním z milionu, pořád jsme výjimečnou a nenahraditelnou osobností. Kniha také poukazuje na důležitost protikladu v životě a sděluje dětem, že se vše děje z nějakého důvodu - vyššího záměru. Příběh je sice velmi krátký, ale i tak je skutečně plný osvícených situací. Dílo vydalo nakladatelství Synergie roku 2007.

Děti v ni mohou objevovat nejrůznější životní moudrosti i Boha. Publikace děti učí milovat Boha, který je láskou a jehož součástí jsou všechny malé dušičky. Ten kdo by, ale hledal knihu s náboženskou tématikou by byl zklamáný.

Autor Neal Donald Walsch, kterého můžete znát z jeho předchozích úspěšných knih - například Hovory s Bohem či Malá kniha života, napsal celý text tohoto kouzelného příběhu velmi filozofický. Z tohoto důvodu si myslím, že je kniha vhodná spíše pro starší děti či dospělé.

Celé dílo je doplněno překrásnými ilustracemi, které mistrně vytvořil Frank Riccio. Ty pomáhají čtenáři navodit pohádkovou atmosféru a doslova ho vtáhnou do děje.

Mě osobně se kniha velmi líbila a doporučila bych ji všem starším dětem i dospělým, kteří právě přemýšlejí o svém životě a hledají kým doopravdy jsou. Publikaci dávám 100 %.

Knihu můžete zakoupit zde.

Děkuji nakladatelství Synergie za poskytnutí recenzního výtisku. 

Autor: Zdeňka Kudová 


Vytvořte si webové stránky zdarma!