Recenze: Malá lesní škola

02.02.2022

O životě v přírodě

Les je magické místo plné života, ke kterému je třeba přistupovat s respektem a úctou. Jak si jej však náležitě užít, abychom svou přítomností a chováním nenarušili jeho křehkou harmonii, se dozvíme v knize Malá lesní škola, kterou vydalo Nakladatelství KAZDA s.r.o. roku 2021.

Autor publikace Andreas Kieling přehledně rozdělil své dílo do několika krátkých kapitol, které nás podrobně seznámí s ekosystémem lesa. Dozvíme se zde, co se v lese smí a naopak nesmí, jak si poradit při bouřce i jak správně pozorovat zvířata, abychom je zbytečně nevyplašili. Naučíme se, jak se chovat k divokým zvířatům, zjistíme proč není dobré vysazovat pouze smrkové monokultury i jaký vliv může mít na přírodu používání pesticidů.

Velmi se mi líbil čtivý a do určité míry i laický styl, kterým je dílo napsané. I přes velké množství zajímavých informací se čtenář nemusí bát, že by neporozuměl některým odborným výrazům, jenž by se zde daly očekávat. Vše je jednoduše, jasně a srozumitelně vysvětleno.

Velice zajímavé byly i autorovy osobní zkušenosti, jenž dílo perfektně doplňují a jsou vítaným zpestřením

Ocenila jsem i pasáže věnované radám, jak například přilákat do zahrady motýly, jak krmit ptáky či co pro ochranu přírody může udělat každý z nás.

Osobně jsem z publikace nesmírně nadšená. Dozvěděla jsem se zde mnoho pozoruhodných informací a rozhodně se k ní budu ráda vracet. Knihu bych doporučila všem milovníkům přírody.

Děkuji nakladatelství KAZDA za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Autor: Zdeňka Kudová

Vytvořte si webové stránky zdarma!