Recenze: Malá kniha meditací

17.04.2020

Ilustrovaný průvodce ke krátkým vedeným meditacím pro zklidnění mysli, těla i duše

V dnešní nelehké době je nesmírně důležité zachovat si klidnou mysl a naučit se radovat z přítomného okamžiku. Právě s tím, nám může skvěle pomoci meditace. Jak se ji naučit a zařadit ji trvale do našeho života, se dozvíme v publikaci Malá kniha meditací, kterou vydalo nakladatelství Synergie roku 2018.

Autorka knihy Stephanie Brookes nás detailně provede uklidňujícím světem meditace. Seznámí nás s jejími základy a pomůže nám vyvrátit různá nepravdivá tvrzení o ní. Dále se dozvíme, čím pro nás může být meditování přínosné i jak dosáhnout života v rovnováze. Poví nám také o možnosti párových meditací i o zlepšení celkového vztahu k sobě. V neposlední řadě nás spisovatelka naučí poměrně velké množství nejrůznějších - časově nenáročných - meditačních cvičení.

Celý titul působí hned na první pohled velmi příjemným a přívětivým dojmem, kterým doslova vyzývá čtenáře k přečtení.

Velkým plusem je určitě přehledné a jednoduché uspořádání díla. Díky němu se mohou čtenáři velmi snadno orientovat a případně se i vrátit k potřebné problematice.

Velmi se mi také líbil roztomilý rozměr publikace 14,5 x 14,5 cm. Díky této velikosti se mi dílo vždy perfektně vešlo do kabelky a mohla jsem si ho tak vzít všude s sebou.

Naprosto nadšená jsem byla i ze zjištění, že meditovat se dá prakticky při většině každodenních činností od mytí nádobí až po procházky v přírodě.

Ocenila jsem také skutečnost, jak autorka skvěle zařadila meditaci do běžného každodenního života. Po přečtení této publikace tak zjistíte, že nezáleží na tom, zda pracujete jako vrcholový manažer, prodavačka či si užíváte zaslouženého důchodu. Od této chvíle můžete meditování zahrnout do svého života ať je váš časový rozvrh jakýkoliv.

Osobně mě velice ohromilo i poměrně velké množství jednotlivých cvičení, jenž nám pomohou ne jen s meditováním, ale i s naším celkovým osobním rozvojem. Všechny návody jsou navíc jednoduše popsány, takže je snadno zvládne naprosto každý.

Za zmínku určitě stojí i zdařilé ilustrace, které nás provázejí celým titulem a perfektně jej doplňují.

Skvělá je i všestrannost publikace, jenž se perfektně hodí pro úplné začátečníky i pokročilé.

Knihu bych doporučila všem lidem, kteří se chtějí zbavit stresu a žít více v rovnováze.

Děkuji nakladatelství Synergie za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Autor: Zdeňka Kudová