Recenze: Magická místa České republiky - Záhady a tajemství na dosah ruky

23.10.2020

Mnohá místa v České republice jsou opředena spoustou záhad, mýtů i tajemství. Některé vyzařují příjemnou pozitivní energii, jiným je naopak lépe se vyhnout. Kniha Magiská místa České republiky - Záhady a tajemství na dosah ruky vám představí hned několik z nich. Titul vydalo nakladatelství Alpress roku 2011.

Autor publikace Vladimír Liška nás vezme na výlet po 18 tajemných místech v České republice. Dozvíme se zde, která civilizace (starší než Sumerové) žila na našem území, jaké poselství přinášejí kruhy v obilí či kde je pohřben legendární golem...

Titul je psaný lehkou a čtivou formou. Dočteme se zde mnoho zajímavých informací, které navždy změní náš pohled na jednotlivé lokality. Jediné co bych dílu vytkla je občasné měnění témat a následné vracení zpět k původnímu motivu, což může ve čtenáři zpočátku vyvolat zmatek. Jakmile si na to však zvykne, je čtení poměrně plynulé.

Velmi se mi líbilo, že nás autor nabádá k návštěvám zmiňovaných míst a upozorňuje nás na nejrůznější poznatky, které jsou s danou lokalitou neodmyslitelně spjatí. Velkou výhodou je i poměrně snadná možnost návštěvy jednotlivých míst.

Velice mě zaujaly příběhy, které spisovatel pro své dílo vybral. Mezi mé nejoblíbenější určitě patří Záhada kamenného pastýře, Plešivec- sídlo dávných bohů?, Houska - zazděná brána do pekel? či Kauza zázračného lékaře.

Knihu bych určitě doporučila všem milovníkům historie, záhad a tajemství, kteří se chtějí dozvědět o minulosti něco víc.

Děkuji nakladatelství Alpress za poskytnutí recenzního výtisku

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Autor: Zdeňka Kudová  

Vytvořte si webové stránky zdarma!