Recenze: Lucifer junior - Příliš hodný pekelník

04.10.2018

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké asi je žít v pekle? Jak to tam vypadá a jaký může být ten všemi obávaný ďábel? Své o tom určitě ví jedenáctiletý Lucin, syn samotného Lucifera, který se s vámi o své zážitky jistě rád podělí. Knihu vydalo nakladatelství JAN VAŠUT s. r. o. roku 2018.

V díle Lucifer junior - Příliš hodný pekelník vypráví autor publikace Jochen Till příběh Lucina, který by měl jednoho dne převzít taťkův "podnik" - peklo. Bohužel s ním není jeho tatínek zrovna moc spokojený. Myslí si o něm, že je na takovou práci hrozně hodný. Pošle ho tedy do školy, aby se tam naučil být zlým. A kde jinde by se to měl lépe naučit než mezi lidmi? Lucin je z toho velmi smutný. Musí opustit své milované peklo i svého nejlepšího přítele - domácího démona Cornibuse, aby se mohl v chlapecké internátní škole sv. Fidibuse naučit zlounství. Tam ho však čekají samá překvapení a dobrodružství.

Celý titul je psán lehkým, čtivým a zábavným stylem v ich-formě. Autor využil poměrně velké písmo, které se dětem bude dobře číst. Samotný příběh rozdělil do třinácti kapitol, které obsahují průměrně patnáct stran. Díky tomu je dílo vhodné ke společnému čtení s rodiči či kamarády.

Dle mého názoru si děti Lucina zamilují a částečně se s ním také ztotožní. Hlavní hrdina ve škole řeší kromě svých pekelných problémů i zcela obyčejné trable (například nechuť k domácím úkolům), které ho lépe přibližují dětským čtenářům. Snaží se zavděčit svému tátovi, i když mu provádí různé lumpárny. Respektuje ho, ale stejně má pořád svou vlastní hlavu.

Velmi se mi líbil spisovatelův humor, který nás provádí celým příběhem. Osobně mě velice pobavilo moderní vybavení celého pekla, jako například křik-foun nebo různé démoní kletby kupříkladu Pšouk zapomnění.

Za velké plus také považuji překrásné ilustrace Raimunda Freye, které provázejí čtenáře celým titulem. Nalezneme je téměř na každé dvojstraně. Myslím si, že děj skvěle doplňují a pomáhají malým čtenářům vytvořit si lepší představu o postavách.

Dalším vítaným pozitivem je určitě druhý díl příběhu Lucifer junior - Pekelně dobrá parta, který bude vydaný 1. listopadu 2018.

Knihu bych určitě doporučila všem dětem (především klukům) od deseti let. Myslím si, že si spolu s Lucinem užijí spoustu legrace.

Děkuji nakladatelství JAN VAŠUT s. r. o. za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit zde.

Autor: Zdeňka Kudová