Recenze: Lucifer junior - Pekelně dobrá parta

24.11.2018

Lucifer junior je úplně normální kluk. Chodí do školy, má kamarády a jeho táta řídí jeden z největších podniků na světě - peklo. Ano, slyšíte správně. Lucin je totiž synem samotného ďábla, který chodí do lidské školy u svatého Fidibuse. Ptáte se, jaké to asi je? On vám to jistě rád poví v nové knize Lucifer junior - Pekelně dobrá parta, kterou napsal Jochen Till. Titul vydalo nakladatelství JAN VAŠUT s. r. o. roku 2018.

Publikace je volným pokračováním titulu Lucifer junior - Příliš hodný pekelník.

Ve druhém díle se Lucin vrací do školy u svatého Fidibuse po právě prožitých prázdninách ve svém rodném pekle. Tam na něho čeká mnoho nevyřešených záhad. Proč se jeho kamarádka Lilly chová najednou tak zvláštně? Kdo asi může být tím tajemným špionem, který ho má na rozkaz jeho taťky tajně hlídat? A proč děti z vesnice nesnášejí studenty u svatého Fidibuse? Zda tomu všemu přijde Lucin na kloub se dozvíte v knize.

V publikaci se mi velmi líbila skvělá návaznost na předchozí dílo. Spisovatel zde znovu připomíná některé důležité informace z předchozího svazku. V případě, že by tedy čtenář první díl příběhu nečetl, nijak to neohrozí jeho celkový prožitek. Osobně si myslím, že jsou obě díla velice zdařilá. Sama ani nedokáži říct, které z nich se mi líbilo víc.

Titul je psán velmi čtivým, lehkým a zábavným stylem v ich-formě. Dle mého názoru jsou v publikaci použita poměrně velká písmena, která se skvěle hodí pro dětské čtenáře. Stejně jako důmyslné rozdělení děje do krátkých kapitol, které pomůže lépe udržet dětskou pozornost. Navíc se také skvěle hodí pro společné čtení s kamarády či rodiči.

Velice jsem ocenila také autorům smysl pro humor, jenž nás provází celým titulem.

Za povšimnutí určitě stojí také překrásné ilustrace Raimunda Freye, které mistrně dotvářejí celkovou atmosféru díla.

Za velké plus také považuji slíbené pokračování titulu, jenž by mělo vyjít v budoucnosti.

Knihu bych určitě doporučila všem dětem od deseti let, kteří chtějí zažít s Lucinem a jeho kamarády nové pekelné dobrodružství.

Děkuji nakladatelství JAN VAŠUT s. r. o. za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit zde.

Autor: Zdeňka Kudová