Recenze: Když jde o muže

31.01.2020

Příručka pro milující ženy aneb jak porozumět pravému muži

Najít si svého vysněného muže a být s nim navěky šťastná, je snem snad každé ženy. Jenže realita bývá mnohdy jiná. Místo úžasného prince na bílém koni, máte vedle sebe někoho, kdo se ani nezeptá, jak jste se celý den měla. Muži a ženy jsou totiž rozdílní a stejně tak i vnímání jejich světa je jiné. Kniha Když jde o muže - Příručka pro milující ženy aneb jak porozumět pravému muži vám může pomoci nahlédnout do záhadného světa mužů. Publikace vydalo nakladatelství Synergie roku 2013.

Spisovatel David Deida věnoval své dílo především ženám. Prakticky titul rozdělil do osmnácti částí. V nich se podrobně zabývá nejrůznějšími otázkami, které se týkají mužů. Postupně nám pomůže pochopit, proč se muži bojí závazků, proč rádi chodí někam bez partnerky či co může mít společného romantický film a porno. Dále nám poradí, jak si do svého života přitáhnout silného muže, jak vytvořit důvěrný vztah nebo jak rozproudi svou ženskou energii.

Dílo je přehledně rozděleno do jednotlivých pasáží, což umožňuje čtenáři rychlou a snadnou orientaci celým titulem.

Velmi se mi líbila flexibilita této publikace. Čtenářky ji nemusejí číst hned slovo od slova od začátku až do konce, ale mohou se nejprve zaměřit na své největší problémy. 

Velice jsem ocenila s jakou trpělivostí provází autor ženy mužským světem. Hodně zajímavé bylo zkoumání základních mužských a ženských rozdílů i některých jejich vlastností. Častokrát jsem se při čtení vděčně usmívala při některých zjištění a říkala si, že je velká škoda, že jsem to nevěděla dřív.

Za zmínku určitě stojí i pozoruhodná obálka publikace, kterou navrhla Diana Delevová. Dle mého názoru se k dílu perfektně hodí.

Osobně považuji titul za naprosto revoluční a myslím si, že by si ho měla přečíst naprosto každá žena.

Knihu bych doporučila všem ženám, které chtějí zlepšit svůj vztah se všemi muži ve svém životě (partnerem, otcem, synem, kamarády atd.)

Děkuji nakladatelství Synergie za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Autor: Zdeňka Kudová