Recenze: Karty Kouzelné mapy

24.10.2019

Již od pradávna provázejí karty lidstvo. Lidé se s nimi radí o svých problémech a snaží se s jejich pomocí dělat správná rozhodnutí. Karty Kouzelné mapy vám pomohou ukázat cestu životem, naplnit vaše životní poslání i pochopit příběh vašeho života. Karty vydalo nakladatelství Synergie roku 2013.

Autorka Colette Baron-Reid důmyslně vytvořila 54 karet tak, aby vám pomohly objevit intuitivní schopnosti, probádat svůj život a zapracovat na svém sebepoznání. Každá z karet zastupuje jiné specifické téma, která souvisejí s vaší životní cestou a představují symbolická místa (problémy), které navštěvujete či spojence nebo soupeře, jenž během života potkáváte. Tyto symboly jsou zároveň metaforami pro váš vnitřní život (myšlenky, emoce...).

Karty jsou inspirovány starodávnými prorockými systémy jako je například Tarot, I-ťing nebo norské runy.

Tento kouzelný vykládací balíček slouží jako doplněk ke knize Kouzelná mapa (nakladatelství Synergie, rok vydání 2013), ale můžete ho používat také jako samostatný intuitivní nástroj.

Velmi se mi líbilo, jak nás karty učí pracovat s naší vlastní intuicí a neustále nás posunují dál na další úrovně sebepoznání.

Naprosto mě nadchla posvátnost těchto karet. Sama autorka nás často nabádá k meditacím a modlitbám, které je dobré podstoupit předtím než začneme s nimi pracovat. Zklidníme tak svou mysl a naučíme se lépe poslouchat svůj vnitřní hlas.

Velice zajímavé byly významy jednotlivých karet, které se dají vyložit různými způsoby v souvislosti na poloze, ve které se při výkladu nacházejí. V přímé pozici představují nejčistší energii a v opačné nás nabádají, abychom se podívali na stinnou stránku toho, co představují.

Naprostou třešničkou na dortu jsou překrásné ilustrace, které nás během výkladu provázejí.

Karty doporučuji všem lidem, kteří se chtějí naučit naslouchat své vnitřní moudrosti.

Děkuji nakladatelství Synergie za poskytnutí recenzního výkladového balíčku.

Karty můžete zakoupit zde.

Autor: Zdeňka Kudová