Recenze: Kamarádi z Medového lesa - Králíčci v ohrožení

23.10.2020

Jak se správně chovat v lese a k lesním zvířátkům? S tím nám poradí příběh Kamarádů z Medového lesa - Králíčci v ohrožení. Publikaci vydalo Nakladatelství KAZDA roku 2020.

Autorka příběhu Andrea Schütze nás seznámí se čtyřmi zvířecími kamarády - lišákem Míšou, laňkou Daňkou, divokým prasátkem Chrochtíkem i mývalkou Makovičkou, kteří se rozhodnou pomáhat všem potřebným. Tentokrát na ně čeká nelehký úkol. Neposlušná Pavla se totiž vydá na dobrodružnou výpravu lesem, při které objeví dva malé králíčky, kterým hrozí velké nebezpečí. Podaří se jim je zachránit? A najde Pavla cestu zpátky ke svým přátelům?

Publikace je volným pokračováním prvního dílu Kamarádi z Medového lesa - Jak zahnat stesk. Velmi se mi líbilo, že na začátku titulu, nám autorka lehce připomene předchozí publikaci. Snadněji nás tak uvede do děje a znovu nás seznámí s hlavními hrdiny příběhu.

Ocenila jsem, jak se pomocí příběhu snaží spisovatelka názorně ukázat dětem, jak se mají v lese chovat.

Vyzdvihnout bych určitě chtěla i čtivý styl, kterým je dílo napsané. Dle mého názoru se skvěle hodí pro společné čtení s rodiči či jako kniha pro první čtení. Navíc je příběh tak akorát dlouhý, aby děti zaujal a upoutal jejich pozornost.

Stejně jako v prvním díle je i tato publikace zakončena chutným receptem na perník z lesního medu, který nás vybízí ke společné činnosti s dětmi a navíc příběh více přibližuje realitě.

Velkým plusem jsou i překrásné ilustrace, jenž vytvořila Carola Sieverding. Dle mého názoru dílo skvěle doplňují a lépe vtáhnou malé čtenáře do děje.

Celkově působí publikace nesmírně milým dojmem, který se jistě zalíbí všem dětem od čtyř let.

Děkuji Nakladatelství KAZDA za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Autor: Zdeňka Kudová