Recenze: Kamarádi z Medového lesa - Jak zahnat stesk

14.10.2020

Být první den ve školce může být pro mnohé děti nesmírně stresující. Všechny ty neznámé věci, děti i prostředí mohou snadno způsobit, že se vám nepředstavitelně začne stýskat po vaší mamince. Úplně stejně je na tom i malý Davídek, který si pro své slzy ani nechce hrát s ostatními dětmi. Naštěstí jsou tady kamarádi z Medového lesa, kteří mu určitě pomohou... Publikaci Kamarádi z Medového lesa - Jak zahnat stesk vydalo Nakladatelství KAZDA roku 2020.

Autorka příběhu Andrea Schütze nás seznámí se čtyřmi zvířecími kamarády - lišákem Míšou, laňkou Daňkou, divokým prasátkem Chrochtíkem i mývalkou Makovičkou. Zvířátka se jednoho dne rozhodnout založit partu, jenž bude pomáhat všem potřebným. Jak brzy zjistí, jejich první případ na sebe nenechá dlouho čekat. Davídkovi se v lesní školce totiž hrozně stýská po mamince a jejich pomoc by opravdu potřeboval.

Velmi se mi líbil čtivý styl, kterým je dílo napsané. Dle mého názoru se skvěle hodí pro společné čtení s rodiči či jako kniha pro první čtení.

Dílo obsahuje poměrně jednoduchý avšak poutavý příběh, který je tak akorát dlouhý, aby udržel dětskou pozornost a zároveň si jej děti oblíbily.

Velkým plusem je určitě pevná vazba titulu, která snadněji odolá zvědavým prstíkům malých dětí.

Ocenila jsem i chutný recept na sufikazu neboli jednoduchý perník, jenž naleznete na konci publikace. Právě tato lahůdka je v pohádce zmíněna a velice mě zaujalo, jak tímto nás autorka vybízí ke společné činnosti s dětmi.

Celkově působí publikace nesmírně milým dojmem. Překrásné jsou i doprovodné ilustrace, které vytvořila Carola Sieverding. 

Knihu bych doporučila dětem od 4 let.

Děkuji Nakladatelství KAZDA za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Autor: Zdeňka Kudová