Recenze: Jóga pro zdraví

09.07.2019

Vyléčí vaše tělo, mysl i duši

Od zmírnění bolesti ke snížení úzkosti až k probuzení vnitřního klidu a radosti

V dnešním moderním světě lidé stále více a více trpí bolestmi. Bolí je záda, hlava, šíje, ale i duše. Ve spěchu se pak mnoho z nás uchyluje k sice rychlému, ale nesprávnému řešení a opravdovou podstatu problému už hledá jen málokdo. Kniha Jóga pro zdraví vám může pomoci ne jen s těmito problémy, ale i s mnoha dalšími jako je například únava, pochopení či vyrovnanost. Publikaci vydalo nakladatelství Alpress roku 2017.

Autorka Christine Burke důmyslně rozdělila své dílo do čtyř částí. Postupně nás v nich seznámí s jógou, naučí nás, jak se před cvičením správně rozcvičit a poradí nám, jaké pozice jsou naopak vhodné až úplně na konec. Každá ze čtyř pasáží je následně věnována léčivému cvičení, které se zaměřuje na tělo, mysl i duši. Čtvrtá kapitola obsahuje několik minisestav, které propojují jednotlivé cviky do kompletních sestavy, které můžeme cvičit každý den.

Velice se mi líbilo, jak spisovatelka trpělivě vysvětlila svým čtenářům základy jógy, její základní pojmy i pozice.

Velmi jsem ocenila jednoduchost a perfektní vysvětlení jednotlivých cviků. Díky podrobnému popisu a názorným fotografií si čtenář snadno jednotlivou pozici představí.

Velkým plusem je obrovská flexibilita všech pozic, které lze provádět kdekoli a kdykoli.

Vyzdvihnout bych také určitě chtěla značné množství různých cviků, které nám pomáhají procvičit tělo, mysl i duši.

Naprosto mě ohromilo několik kompletních minisestav, které jsou určeny ke každodennímu cvičení.

Z vlastní zkušenosti určitě mohu blahodárné účinky těchto cvičení jen doporučit. Osobně mám nejraději pozice stromu, bojovníka a psa.

Knihu bych doporučila každému, kdo se zajímá o osobní rozvoj a chce najít vnitřní klid.

Děkuji nakladatelství Alpress za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit zde.

Autor: Zdeňka Kudová


Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky