Recenze: Jak zahojit truchlící srdce

04.06.2018

Bohužel asi každý z nás někdy v životě zažil ztrátu blízkého člověka. Nekonečnou beznaděj, tíživou bolest v srdci a pocit, že se svět najednou zastavil. Ztráta milované osoby patří mezi nejtěžší období, kterými musíme v životě projít. Každý se s touto situací vyrovnává jinak a najít v ní slova útěchy je nesmírně těžké. Kniha Jak zahojit truchlící srdce vám sice vašeho milovaného zpět nevrátí, ale pomůže vám v těžkých chvílích vašeho zármutku. Publikaci vydalo nakladatelství Synergie roku 2014.

Autoři Doreen Virtue a James Van Praagh, Které můžete znát z jejich dalších skvělých knih jako je například V zajetí jídla (recenzi naleznete ZDE) či Dobrodružství duše, se snaží ze všech svých sil, čtenáře podpořit v jeho těžkých chvílích a poradit mu, jak žít dál. Dále se nám snaží vysvětlit, proč nás náš blízký člověk musel opustit a sdělují nám, jak se s jeho věčnou duší můžeme znovu spojit.

"Prožili jsme to také - oba jsme měli srdce rozervané bolestí z odchodu člověka, kterého jsme milovali... Jak léčit truchlící srdce jsme napsali, neboť přesně takovou knihu jsme si přáli mít, když jsme sami prožívali smutek nad odchodem blízkých."

Velice mě zaujal styl, kterým je celá kniha napsaná. Jednotlivá poselství jsou velmi krátká, ale jejich smysl má přímo ohromné léčivé účinky na naší bolavou duši. Určitě bych také chtěla ocenit praktičnost a nápaditost celé publikace. Můžete si ji přečíst postupně od začátku až do konce (jako klasickou knihu) nebo ji můžete náhodně otevřít na jakékoli stráně a nechat na sebe působit vzkazy plné podpory a útěchy.

Celé dílo navíc provázejí překrásné fotografie nádherných motýlů, které upravil Grafický ateliér Černý - Art D. Ty nám svou symbolikou připomínají křehkost, krásu, znovuzrození i přerod lidské duše.

Z vlastní zkušenosti mohu knihu vřele doporučit. Stále se k ní vracím ve chvílích svého smutku a hledám v ní neustále útěchu. Čtenář, který by čekal, že po zakoupení tohoto díla jeho bolest zcela zmizí - bude zklamaný. Není to kouzelná kniha a neumí zázraky, ale pomůže Vám o něco lépe zvládat vaše nejtěžší chvíle. Osobně ji hodnotím na 100 %.

Děkuji nakladatelství Synergie za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit zde. 

Autor: Zdeňka Kudová