Recenze: Jak na vyvýšené záhony

13.06.2022

Snadné zahradničení se vzorovými záhony

Vyvýšené záhony se v poslední době staly hitem v zahradničení. Jsou praktické, dobře vypadají a hodí se téměř kamkoli. Jak je však správně založit a starat se o ně, se dozvíme v knize Jak na vyvýšené záhony, kterou vydalo Nakladatelství KAZDA, s. r. o. roku 2022.

Autor publikace Joachim Mayer naučí své čtenáře, jak správě vyvýšený záhon založit a čím jej naplnit. Poradí nám, jak pro něj vybrat to nejlepší stanoviště, představí nám nejvhodnější rostliny či zeleninu pro snadné pěstování, pomůže nám s přihnojováním a dá nám několik rad, jak na vyvýšené záhony přilákat užitečný hmyz.

Velmi se mi líbil čtivý a srozumitelný styl, kterým je dílo napsané. Vše je jednoduše vysvětleno a přehledně popsáno do nejmenších detailů. Skvělé je i celkové uspořádání titulu, jenž je pro čtenáře velice přínosné a působí nesmírně přehledným dojmem. Vyzdvihnout si určitě zaslouží i zelené rámečky v textu, které upozorňují na důležité informace a tipy, které nám mohou být velice nápomocné. Za zmínku určitě stojí i praktický rámeček na začátku každé kapitoly, jenž upozorňuje na významné body následujícího tématu. Vítaným bonusem je i 160 barevných fotografií a 25 ilustrací, které nás při četbě doprovázejí.

Nesmírně mě zaujal i věcný kalendář prací na celý rok, jenž nám přehledně radí nejrůznější všeobecné práce, výsev i sklizeň pro jednotlivé měsíce.

Velkým plusem je i poměrně velké množství nejrůznějších vzorových záhonů, které nám mohou být báječnou inspirací.

Pomyslnou třešničkou na dortu je i přehled mnoha vhodných rostlinných sousedů do smíšených kultur na vyvýšené záhony.

Knihu bych rozhodně doporučila všem zahrádkářům a milovníkům zeleniny. Je opravdu plná nejrůznějších praktických rad a nápadů pro úspěšné pěstování na vyvýšených záhonech, v boji proti škůdcům i při zazimování.

Děkuji nakladatelství KAZDA za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Autor: Zdeňka Kudová


Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky