Recenze: Hry pro psí hlavičky

29.11.2020

Hry mohou mít na psy i lidi přímo blahodárné účinky. Posilují totiž ne jen náš vzájemný vztah, ale psi se při nich učí nové věci a zlepšují si své fyzické i psychické zdraví. Jaké hry jsou nejlepší pro stimulaci a rozvoj duševních schopností psů se dozvíte v knize Hry pro psí hlavičky, kterou vydalo Nakladatelství PLOT roku 2014.

Autorka Claire Arrowsmithová rozdělila publikaci do dvou hlavních částí. První z nich je zaměřena na postupné seznámení se s hrami pro psí hlavičky. Vysvětlí nám důležitost duševní stimulace a pomůže nám s výběrem těch správných her pro dané plemeno i věkovou skupinu našeho psa. Dále nás také naučí několik pravidel, které budeme pro pozitivní metody výcviku potřebovat. Navíc také nám prozradí, jak našeho psa správně motivovat i jak se vyhnout některým kázeňským problémům. Druhá pasáž je věnována samotným hrám. Spisovatelka nás postupně provede poměrně velkým počtem nejrůznějších her, které lze hrát doma, na zahradě, ve vodě či na procházce.

Osobně jsem ocenila perfektní přehlednost a srozumitelnost celého díla. Titul na mě od první chvíle působil nesmírně čtivým i hravým dojmem a při jeho čtení mě velice zaujalo autorčino nadšení i trpělivé vysvětlování jednotlivých témat.

Velmi se mi také líbily praktické rámečky, které shrnují obtížnost dané hry, místo, kde ji lze hrát a pomůcky, jenž při ní budeme potřebovat. Díky této důmyslné pomůcce si snadno vyberete tu pravou hru pro správný okamžik.

Naprosto úžasný je i fotografický doprovod, jenž nám názorně ukazuje, jak máme při hře postupovat.

Velkým plusem je také jednoduché vysvětlení jednotlivých her, které psy (dle mé vlastní zkušenosti) velmi baví.

Vyzdvihnout bych také chtěla pestrost všech herních aktivit, které jsou vhodné pro psy všech věkových kategorií.

Publikaci bych doporučila všem milovníkům psů, kteří chtějí svým miláčkům poskytnout více duševní stimulace.

Děkuji Nakladatelství PLOT za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Autor: Zdeňka Kudová