Recenze: Hrou k dobrému vychování

17.03.2021

Jak získat skvělého psího parťáka pomocí sportu, her a triků

Hry mají v psím životě zcela nenahraditelnou roli. Díky nim se rozvíjejí, učí i posilují svůj vzájemný vztah s námi. Jak je s jejich pomocí můžeme naučit dobrému chování i mnoha dalším dovednostem, se dozvíme v knize Hrou k dobrému vychování, kterou vydalo Nakladatelství PLOT roku 2020.

Autorky publikace Kate Naito CPDT-KA, MS a Sarah Westcottová CPDT-KSA provedou své čtenáře světem her a triků, které jim pomohou s výcvikem svých čtyřnohých přátel. Vysvětlí jim základy pozitivního tréninku, poradí, jak psa jednoduše vycvičit i motivovat a naučí nás mnoho zábavných her.

Dílo je prakticky rozdělené do osmi hlavních bloků, které se následně dělí na menší podkapitoly. Toto důmyslné uspořádání nám zajistí snadnou orientaci v celém titulu i jeho celkovou přehlednost.

Velmi se mi líbilo počáteční seznámení s metodou pozitivního tréninku i samotné nadšení autorek, které je doslova cítit z každého slova.

Celé dílo je psané velmi čtivým stylem. Za zmínku určitě stojí praktické zelené rámečky, jenž vyzdvihují důležité informace v jednotlivých kapitolách.

Naprosto nadšená jsem byla i z velkého množství her, které titul obsahuje. Dle mého názoru je rozsah popisovaných aktivit poměrně široký. Nalezneme zde činnosti od těch nejjednodušších až po představení psích sportů. Vše je navíc šikovně rozděleno dle jednotlivých úrovní pokročilosti.

Ocenila jsem také jednoduché vysvětlení všech postupů cviků i her, které nám zaručí úspěch při cvičení. Naprosto skvělý je i obrázkový doprovod, jenž nám pomůže si vše lépe představit.

Z vlastní zkušenosti mohu publikaci pouze doporučit. Uvedené aktivity jsou poměrně snadné (mnohé zvládnete i doma) a užijete si s nimi spoustu zábavy. Navíc také skvěle prohloubíte váš vztah s vaším psem a něco nového ho i naučíte.

Knihu bych rozhodně doporučila všem milovníkům psů, kteří chtějí své miláčky snadno vycvičit i zabavit.

Děkuji Nakladatelství PLOT za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Autor: Zdeňka Kudová